Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
RockOpera Praha připravuje Malého prince. Objeví se v něm i Kamil Střihavka

RockOpera Praha připravuje Malého prince. Objeví se v něm i Kamil Střihavka

Vydáno: 13.02.2017 12:24 v sekci RockOpera - Jirka Štraub

RockOpera Praha má za sebou svoji první show v plzeňské Alfě. Mimo ní to ten večer na pódiu rozbalili i místní metalisté INTERITUS a německá symphonicmetalová HYDRA. Obě jmenované kapely si na sociálních sítích celou akci velmi pochvalovaly.
RockOpera Praha se po návratu z Plzně vrhla zpět k přípravám na reprízu představení Romeo & Julie, v němž se nacházejí také upravené verze skladeb původně napsaných pro skupinu zakladatelů divadla Milana Steigerwalda a Pavly Forest KING SIZE. Kapela minulý rok znovu vydala své eponymní album z roku 2004. Tentokrát dostalo název „Poslední mohykán z města“.
Během letoška se KING SIZE připomenou znovu. Chystají nové vydání své tematické desky z roku 1997 „Romeo a Julie“. Jelikož obě zmíněná alba obsahují mnoho skladeb použitých i v představení, fanoušci tak dostanou možnost porovnat jejich původní s aktualizovanými.
Repríza Romeo & Julie navíc na jevišti pražských Holešovic znovu přivítá v roli vévody Kamila Střihavku. Ten s RockOperou Praha vystoupil už v neděli na plzeňské akci. Zpěvák se také znovu představí jako bůh Slunce Apollón v repríze díla Oidipus Tyranus (21. Března). Své účinkování přislíbil v rockové opeře 7 proti Thébám (10. května) a na začátku června se představí v roli hada na premiéře úplně nového představení Malý princ.
Hlavní role v adaptaci díla Antoine de Saint-Exupéryho se ujme mistryně pohybového divadla světového formátu Irina Andreeva. Rocková opera bude zaměřena i na dětské publikum a hudebně bude vycházet především z alternativního rocku, gothic rocku a art rocku. Objeví se v ní i nějaké dětské popěvky. „Některé nové věci mi připomínají například THE CURE,“ svěřil se skladatel a zakladatel RockOpery Praha Milan Steigerwald.
Velké úsilí je momentálně věnováno také první repríze minulý rok premiérovaného díla Proces na motivy románu Franze Kafky (9. března). V hlavní roli opět uvidíme Viktora Dyka, dále se pak představí například Honza Toužimský nebo Jiří Zonyga. RockOpera Praha se Kafkův román rozhodla adaptovat v jeho absurdně-humorné rovině a na prosincovou premiéru byly ze stran fanoušků velice příznivé ohlasy.
Fanouškům se navíc divadlo rozhodlo udělat další radost. Na 25. května přidalo do programu reprízu oblíbené rockové opery Faust s Jiřím Zonygou v hlavní roli.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TEZAURA - Mozaika chutí TEZAURA - Mozaika chutí
Vydáno: 28.05.2020 v sekci Tuzemské Podhoubí
Brněnská TEZAURA patří mezi tuzemské spolky, které nikdy nezůstávají na místě. O aktivitách kapely se rozpovídala zpěvačka Lori a kytarista Nemo... číst dále
Dark metalová kapela INNER FEAR oznamuje nové album a novou sestavu Dark metalová kapela INNER FEAR oznamuje nové album a novou sestavu
Vydáno: 28.05.2020 v sekci Aktuality
"Cäzilia" je název nového alba kapely INNER FEAR, která se chystá toto léto do studia, kde natočí následovníka poslední studiové desky "First Born Fear", která vyšla v roce 2012.   Album vyjde na podzim tohoto roku a sestava je... číst dále
Košičania OBLITERATE prezrádzajú. Chystá sa nový album! Košičania OBLITERATE prezrádzajú. Chystá sa nový album!
Vydáno: 28.05.2020 v sekci Aktuality
Svojskí grinderi (pokiaľ toto slovo vôbec môžem použiť) OBLITERATE zverejnili video k novej piesni „Hemisfear“. Aká doba, také video. Klip pochádza z Ivinovej záhrady a okrem samotného Ivina účinkujú v klipe aj domáce kosačky... číst dále
FOUL LIGHT - Keď sú veci zaobalené do tajomstva – javia sa charizmatickejšie. FOUL LIGHT - Keď sú veci zaobalené do tajomstva – javia sa charizmatickejšie.
Vydáno: 27.05.2020 v sekci Rozhovory
Black metalové podzemie privítalo nové meno – FOUL LIGHT. Projekt jedného človeka s black metalom surovým, ničivým a nekompromisným. V týchto dňoch vypustil do sveta prvé demo „Blood Of Venomous Curses a ja som sa pokúsil odhali... číst dále
HARLEJ - Smutku dávám sbohem HARLEJ - Smutku dávám sbohem
Vydáno: 27.05.2020 v sekci Recenze
WARNER MUSIC – 40:54, rock... číst dále