Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Co dělají finalisté soutěže SPARK FRESH BLOOD?

Co dělají finalisté soutěže SPARK FRESH BLOOD?

Vydáno: 30.04.2018 14:44 v sekci Aktuality - Zdeněk Pospíšil

Šest ambiciózních želízek v ohni, které vyprodukoval ročník s číslovkou 2017, neskrývalo ze svého postupu do závěrečné fáze soutěže velkou radost. Posunul je dílčí úspěch v jejich tvůrčím snažení?


Vítězství v očích odborné poroty Spark Fresh Blood získaly při slavnostním večeru kuřimští EMBRACE THE DARKNESS, kteří byli ze svého triumfu v upřímném šoku. Napumpovaní úspěchem aktuálně pracují na novém singlu, který by měl vyjít již brzy.

Nejlepší kapelou podle diváků se stali karlovarští řezníci HORRIBLE CREATURES, kteří svému prvnímu místu nemohli uvěřit o nic víc. Povzbudilo je do další práce, jejíž největší součástí zůstávají živé koncerty u nás i v zahraničí. Naposledy se HC představili v německém klubu Festung Bitterfeld.

Mezi finalisty také patřili olomoučtí BORN THIS WAY, kteří překvapili svou živelnou frontwoman. V současnosti se kapela nachází v období klidu po zkoušení štěstí v různých soutěžích, aby nabrala sílu pro další tvorbu.

Hardcoristé z Tábora. To jsou chasníci MERESIEW, kteří skutečně nelení. Nejen, že pilně koncertují, ale také aktuálně vydávají nové EP „Like a Wolf“. Nové kousky nabízí i ve svém pestrém merchandise.

Zřejmě neznámějším jménem mezi finalisty byli šumperští progresivci DYING PASSION. Aktuálně dokončili nové video ke skladbě „Tremor“ a chystají se na letní Czech Death Fest.

HC-crossover parta z Příbrami jménem PAWNSHOP tráví svůj čas čilým koncertováním, naposledy ve svém domovském městě. Na svém kapelním profilu pánové zveřejnili krátké video z jejich tvůrčího života v měsíce březen. Hoďte oko!

Pawnshop - Březen 2018DOPORUČENÉ ČLÁNKY
S.P.S. - Adios, kamarádi pankáči S.P.S. - Adios, kamarádi pankáči
Vydáno: 26.10.2020 v sekci Recenze
VLASTNÍ VYDÁNÍ - 29:03, punk rock... číst dále
DYSANGELIUM představují videoklip Lepromancer DYSANGELIUM představují videoklip Lepromancer
Vydáno: 26.10.2020 v sekci Aktuality
Pardubičtí deathaři DYSANGELIUM natočili videoklip ke skladbě "Lepromancer", která pochází z loňského alba "Mohamord". Na nahrávání desky vzpomíná zpěvák Nekro:"Naše první natáčení ve studiu Davos bylo spíše dílem náhody... číst dále
POWER 5 jdou do studia POWER 5 jdou do studia
Vydáno: 26.10.2020 v sekci Aktuality
Heavy metalová skupina POWER 5 nastupuje do studia, kde se pustí do natáčení nového alba které vyjde v únoru 2021... číst dále
ASPERRA žije v kruhu ASPERRA žije v kruhu
Vydáno: 25.10.2020 v sekci Aktuality
Hýskovská ASPERRA, jež svoji tvorbu popisuje jako jako mix melodic, progressive a tu a tam death metalu (jednoduše řečeno mash-up metal), natočila videoklip ke skladbě "Life In The Circle", kterou představila na loňském debutovém EP "The... číst dále
Za Spark! Za Spark!
Vydáno: 29.05.2020 v sekci Aktuality
Koronavirus zasáhl do chodu Sparku více než jsme mysleli a chtěli. Situace není jednoduchá a my jsme museli přijmout opatření, abychom zachovali časopis v jeho stávající podobě. Mimořádně tedy uveřejňujeme úvodník šéfredaktora... číst dále