Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
EUFORY:  Power speed je stále silný

EUFORY: Power speed je stále silný

Vydáno: 08.08.2018 16:21 v sekci Rozhovory - Czech Blade

Power speed metal má po světě zástupy fanoušků, a byť další obrozenecká vlna tohoto stylu už odezněla, stále se po scéně promenuují kapely, které dávají svým věrným pořádné životodárné šlehy. Třeba i martinští EUFORY, kteří se svým aktuálním albem „Higher and Higher“ přináší melodii a sílu po pořádných hrstech. Slovo má bubenice Miriama Hodoňová.


Když tak poslouchám „Higher and Higher", říkám si, že je moc dobře, že EUFORY nezůstali u přehrávání DEF LEPPARD...
Kapela vznikla v roku 2008, ktorú som založila ja samotná, bubeníčka Miriama Hodoňová. Na začiatku sme hrali covery od skupiny DEF LEPPARD, neskôr sme začali tvoriť vlastné skladby. Kapela aktívne hrá a koncertuje až od roku 2015 a na konte máme dva albumy.
V roce 2015 vyšlo první album „Flying Island Eufory". Čekali jste tak nadšené recenze i ohlas fans?
Bol to náš prvý album a pre niektorých členov kapely prvý v živote vôbec. Isté očakávania sme mali, no nie až také veľké, aké prišli neskôr. Boli sme naozaj prekvapení. Recenzie a záujem o našu kapelu nás príjemne prekvapil.

Velkou devízou EUFORY je dozajista zpěvák Ľuboš Senko, který dokáže vyšplhat do obdivuhodných výšek. Ale už se stalo, že by řekl, ne, tohle už nevyzpívám?
Ľuboš si svoje spevové linky vytvára sám a myslím, že to robí veľmi dobre. Niekedy nám vážne odpáli dekle , čo z neho vystrelí. Skladby prevažne skladajú gitaristi a do štúdia ideme s tým, že máme jasnú predstavu o tom, čo sa nahrá. Viacmennej sme pripravení a potrpíme si na detailoch.

Aktuální deska „Higher and Higher" je plná power speed metalu, na druhou stranu není úplně tak přímočará jako desky mnoha vašich souputníků. Mohu použít v závorce za přízviskem power i progres?
Ale áno. Snažíme sa do našich skladieb vložiť zaujímavé prvky, aby nebola jedna skladba podobná druhej. Šperkujeme každý song tak, aby to nebolo prehnané, ale zároveň zaujímavé.

EUFORY nabízí i jistou perličku v tom, že kapelu táhneš ty coby žena. Jaké to je, kočírovat takovou bandu?
Nie je zvyčajné, aby v metalovej bande sedela za bicími žena. Aj keď tento trend sa stáva v poslednom čase rozšírenejší, ešte stále je to rarita. Ako zakladateľka síce mám výrazné slovo, ale nie vždy. Kapela je v prvom rade o tímovej práci a každý má čo povedať, či už k tvorbe alebo k iným veciam okolo kapely. S bratom sme už vyrástli a aj keď príde nejaká súrodenecká nezhoda, dokážeme nájsť kompromis.

Diskografie:
2015 – Flying Island Eufory
2018 – Higher and Higher

Sestava:
Miriama Hodoňová – bicí
Štefan Hodoň – kytara
Ľuboš Senko – zpěv
Adrián Benca – baskytara
Peter Drábik – kytara


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Patrik Daffy NEJEDLÝ (ROBOTIZED) - Nemělo cenu natáčet něco, co hraje každá třetí kapela Patrik Daffy NEJEDLÝ (ROBOTIZED) - Nemělo cenu natáčet něco, co hraje každá třetí kapela
Vydáno: 21.05.2019 v sekci Rozhovory
Dočkej času…, chce se říci při pohledu na zrod alba „Timehookers Scumjob“, který na konci loňského roku pod hlavičkou ROBOTIZED vydala dvojice Patrik „Daffy“ Nejedlý a Petr Staněk. A nenechte se mást tím, že historie tohoto... číst dále
ARAKAIN vydává novou desku ARAKAIN vydává novou desku "Jekyll & Hyde"
Vydáno: 21.05.2019 v sekci Aktuality
Metalová stálice ARAKAIN přichází po třech letech s novým, již 19. řadovým albem. To nese název "Jekyll & Hyde" a fanoušci se na něj mohou těšit již v průběhu příštího týdne. ARAKAIN tak zahájí festivalovou sezónu skutečn... číst dále
RockOpera Praha vsadila v případě Franze Kafky na humor RockOpera Praha vsadila v případě Franze Kafky na humor
Vydáno: 20.05.2019 v sekci RockOpera
Ve čtvrtek 23. května se RockOpera Praha představí se svým nejkomediálnějším dílem, adaptací světoznámého románu Franze Kafky Proces. Jde o jedinou příležitost v prvním letošním půl roce, kdy diváci mohou tuto rockovou operu... číst dále
NEW HATE FORM - Stories Repeat NEW HATE FORM - Stories Repeat
Vydáno: 20.05.2019 v sekci Recenze
vlastní náklad, progressive death metal - 33:19... číst dále
ROCK – PUNKOVÁ SMRŠŤ NA OPEN AIR DŘETFEST ROCK – PUNKOVÁ SMRŠŤ NA OPEN AIR DŘETFEST
Vydáno: 19.05.2019 v sekci Aktuality
Dne 25.5.2019 se v Dřetovicích, obci nedaleko Kladna, uskuteční již desátý ročník open air festivalu DŘETFEST... číst dále