Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Pekelný ostrov 2019

Pekelný ostrov 2019

Vydáno: 26.05.2019 00:00 v sekci Aktuality - Czech Blade

Největší open-air festival na západě čech opět otevírá pekelné brány první červencový víkend v Holýšově. Sedm let si festival budoval tradici a dostával se do povědomí příznivcům dobré rockové muziky a to, že osmý ročník rozhodně nezklame, dokazuje pořádně nadupaný program na dvou střídajících se pódiích.


pekelnyostrov_plakatKaždoročně Pekelný ostrov zahajuje svá festivalová klání ve čtvrtek, již tradiční warm-up párty, kde vystoupí a naladí festivalovou atmosféru první čtyři kapely. (To vše zdarma.) Návštěvníci mají možnost zajistit si včasným příjezdem dobrá parkovací místa nebo místa pro stanování. Mimo jiné bude otevřena i vstupní pokladna, kde si mohou vyměnit vstupenky za ID pásky a předejít tak pátečnímu shonu.

Program samotného festivalového víkendu rozezní jména předních rockových kapel české hudební scény a jednoho zahraničního hosta. Fanoušci se mohou těšit na hard-rockovou show v podání finské skupiny LORDI, kteří v roce 2006 vyhráli Song Eurovision Contest. Z české hudební scény se jako vlna Tsunami přižene partička DIVOKEJ BILL a s nimi i dobře známé rockové songy, okořeněné folkem. Po dvou letech se na pekelnou stage vrátí skupina ŠKWOR, čtyřčlená partička hrající hard-rock. Festival roztančí a rozezpívá pop-punk od RYBIČEK 48 a hity jako "Proč pocit mám" nebo "Přirození" přiveze kapela HARLEJ, v čele s frontmanem Tomášem Hrbáčkem.

Na Pekelný ostrov dorazí i pražská parta DYMYTRY, hrající psy-core, nekonečný mejdan proběhne během vystoupení skupiny TRAKTOR, milovníci skotských dud a punk-rocku rozvíří prach u PIPES AND PINTS a písničky z naprosto jiného soudku přiveze Jaroslav Uhlíř. Malý muž s obrovským fanouškovským sborem. Ve festivalovém line-upu nesmí chybět česká rocková legenda – kapela DOGA, tanzmetalová show inspirovaná Krkonošskými pohádkami – TRAUTENBERK, chytlavé songy Mardyho a kapely VYPSANÁ FIXA, milovníci piva a českých hospod – skupina ALKEHOL, dále KOMUNÁL, Vilém Čok a BYPASS a další. Jedno jméno kapely zůstane v tajnosti do 15.6., je na co se těšit, určitě padne do noty.

Stálí návštěvníci si v letošním roce všimnou několika změn v postavení areálu a jeho samotném fungování. Prvním rokem přechází festival na cashless systém, tedy bezhotovostní systém. Na ID pásky bude umístěn čip, který si návštěvníci nabijí dle svého uvážení. Na všech prodejních místách pak budou platit pomocí nabitého čipu, nikoli hotovostí.

 Velmi oblíbenou částí festivalu se stala v minulém roce nově vybudovaná pekelná pláž u splavu, příjemná chill-out zóna. Ta bude i v letošním roce zachována, stejně jako plnohodnotný festivalový servis v podobě sprch, dobíjecí stanice pro mobilní telefony, úschovny a nově se na festivalu objeví v menším počtu i keramické záchody.

Festival již vyprodal stále více atraktivní V.I.P zónu, která nadchla návštěvníky velkokapacitním stanem s pevnou podlahou, hospodou s posezením a zahrádkou, pivem do skla, kávou do porcelánu nebo vlastním WC. U velkokapacitního stanu byl a letos bude znovu přistaven anglický dvoupatrový autobus „double-decker“, z jehož terásky je vidět na celý festivalový areál.

Ceny vstupného:

-          Současná cena za festivalovou permanentku je 750,-Kč (předchozí série za 300,-, 350,-, 400,-, 500,-, 590,- a 650,- jsou již vyprodané).

-          Poslední cenová edice bude za 950,-Kč. Na místě již nebude možné zakoupit vstupenky na festival. (Slevové vstupenky pro dárce krve, držitele průkazu ZTP a ZTP/P, děti do 150 cm, pro důchodce nad 70 let a AČR budou zařazeny rovněž do předprodeje)

-           Cena za V.I.P. vstupenku je 1.800,-Kč. (VYPRODÁNO)

-           Poplatek za festivalové parkoviště je 200,-Kč za automobil a 600,-Kč za karavan. Celofestivalové stání karavanu s el. přípojkou za 1300,-Kč.

 Místo konání:            Holýšov

Typ: rockový open-air festival

Datum konání: 5. -  6.7.2019 (4.7.  Warm-up večírek zdarma)

Webové stránky:  www.pekelnyostrov.cz

Otevírací doba areálu:

-          V pátek od 14:00 – 02:00*

-          V sobotu od 12:00 – 02:00*

*po skončení vždy afterparty v non-stop baru před areálem.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
GAIA MESIAH přiveze na Flédu posílené vokály a nové aranže GAIA MESIAH přiveze na Flédu posílené vokály a nové aranže
Vydáno: 29.02.2020 v sekci Aktuality
Úřadující královna českého crossoveru Gaia Mesiah je na turné k aktuální desce "Refresh in Golden Hive Live... číst dále
LATE - The One And I LATE - The One And I
Vydáno: 28.02.2020 v sekci Recenze
VLASTNÍ VYDÁNÍ - 51:04, progresivní rock... číst dále
Prog-deathová formace INCEPTION OF FALL vydává debutní EP Prog-deathová formace INCEPTION OF FALL vydává debutní EP
Vydáno: 28.02.2020 v sekci Aktuality
INCEPTION OF FALL jsou kroměřížsko-přerovská pětka, která hraje technicky orientovaný progresivní death metal ve stylu CYNIC, OBSCURA či BEYOND CREATION. "Builders of the World" je debutní EP této začínající kapely, ale je třeba... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále
MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky
Vydáno: 27.04.2018 v sekci Aktuality
Poptávka po vystoupení českých spiklenců ďábla utěšeně roste. Po loňské comebacku už stačili projet velký kus Evropy, což vzbudilo ještě větší pozornost zbytku světa. Štorm a jeho černá kohorta nově míří na jih... číst dále