Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
ARAWN: Žádný lhaní, žádná šidítka

ARAWN: Žádný lhaní, žádná šidítka

Vydáno: 03.06.2019 00:00 v sekci Fresh Blood - Jan Moravec

Přísný a nesmlouvavý, ale spravedlivý je dle mytologie velšských Keltů Bůh podsvětí Arawn. Jeho jméno před dvěma lety využila thrash-corová parta z Mostu, za kterou si vzal slovo kytarista a zpěvák Milan "Zakk" Brna.


Představ prosím kapelu ARAWN a její historii.

Kapela ARAWN (Orón, Erejvn) se skládá ze čtyř členů. Kytara a doprovodný zpěv Milan Zakk Brna, basová kytara Tomáš Hroch Vančura, bicí Petr Viking Jebavý a zpěv Jiří Suky Suk. Vznik kapely se datuje k březnu 2017, standardně z trosek mrtvých kapel, jak už to tak bývá. Zhruba rok se ve zkušebně připravoval materiál na chystané album "Zrození". Teprve potom jsme začali živě koncertovat.

Co z vaší historie považuješ za nejdůležitější okamžik či událost?

Nejdůležitější je "Zrození". To, že jsme natočili stejnojmenné album, i to, že se zrodila parta lidí, nadšenců, bláznů, kteří si neskutečně sedli, jak hudebně, tak lidsky. Natočit desku, dostat se pod label a natočit klip, to není souhra náhod. A to vše během jednoho roku.

Co Tě nejvíc přitahovalo na soutěži Fresh Blood, s jakými ambicemi jste se do soutěže přihlašovali?

Cíl byl jasný. Vyzkoušet si, na co máme, otestovat novou kapelu, jak se vlastně bude líbit. Už to, že jsme skončili z pětiset kapel v první třicítce, je úspěch. Upřímně, nás to hodně těší a motivuje do další práce.

Finále Fresh Blood bude mít koncertní podobu. V čem si myslíš, že je největší síla Arawn pro živá vystoupení, čím můžete na návštěvníky vašich koncertů nejsnáz zapůsobit?

Velká síla kapely je v češtině. Z recenzí je patrné, že v metalu český jazyk sklízí úspěch. Lidi nám rozumí a ví, co jim chceme říct. Minimálně v našich končinách. Ostatně nejen zde, jak jsme se převědčili. A hlavně to, co máme na albu, hrajeme i živě. Žádný lhaní, žádný šidítka. Jen rytmika a poctivá dřina. A rozhodně je v naší hudbě spousta energie a motivace.

Jak se chystáte na letní sezónu, kde vás bude možné během léta vidět?   

Festivalová sezóna je pro nás stěžejní pro rok 2020. Kapela koncertně existuje rok, a za tak krátkou dobu je takřka nemožné přesvědčit promotéry, byť máme nahranou desku s kvalitní tvorbou a kvalitním zvukem, aby nás pozvali, i přesto, že volají po nové krvi. Navíc připravujeme věci pro nové album, k čemuž se váže natočení singlu letos na podzim. Ale určitě nás můžete vidět např.: na Grasseload Festu v Litoměřicích, a nebo na Metal Madness v Sušici po boku kapel Hate a Root.

V současné době pracujete na videoklipu ke skladbě „Lidice“, který byste chtěli zveřejnit právě v den výročí vypálení této obce. Jak sis užil nahrávání tohoto vašeho videodebutu a co pro Tebe znamená samotné téma Lidic?

Klip "Lidice" není náš debut. Prvotina je totiž klip ke skladbě "TMA", natáčený v osadě Peklo na Plzeňsku. Klip "Lidice" měl svá úskalí. I když za námi stál skvělý realizační tým, byl to běh na dlouhou trať. Sehnat povolení památníku, získat podkladový materiál od NFA, vyžádat povolení od letiště kvůli dronu a ve finále 3x změnit celý koncept klipu. Jinak samotné natáčení proběhlo bez problému. Všichni si to užili. Hlavně po zkušenostech s prvním klipem jsme už věděli, co a jak chceme. Vyhlazení Lidic je pro každého z nás vážné a citlivé téma. Je to tragická událost, která je v našich dějinách zapsána nesmazatelně černým písmem. Nejen že jsme chtěli tuto tragickou událost znovu připomenout, ale i poukázat na neznalost dnešní generace. Chtěli jsme píseň s historickým tématem a Lidice byla jasná volba.

Profil ARAWN


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TEZAURA - Mozaika chutí TEZAURA - Mozaika chutí
Vydáno: 28.05.2020 v sekci Tuzemské Podhoubí
Brněnská TEZAURA patří mezi tuzemské spolky, které nikdy nezůstávají na místě. O aktivitách kapely se rozpovídala zpěvačka Lori a kytarista Nemo... číst dále
Dark metalová kapela INNER FEAR oznamuje nové album a novou sestavu Dark metalová kapela INNER FEAR oznamuje nové album a novou sestavu
Vydáno: 28.05.2020 v sekci Aktuality
"Cäzilia" je název nového alba kapely INNER FEAR, která se chystá toto léto do studia, kde natočí následovníka poslední studiové desky "First Born Fear", která vyšla v roce 2012.   Album vyjde na podzim tohoto roku a sestava je... číst dále
Košičania OBLITERATE prezrádzajú. Chystá sa nový album! Košičania OBLITERATE prezrádzajú. Chystá sa nový album!
Vydáno: 28.05.2020 v sekci Aktuality
Svojskí grinderi (pokiaľ toto slovo vôbec môžem použiť) OBLITERATE zverejnili video k novej piesni „Hemisfear“. Aká doba, také video. Klip pochádza z Ivinovej záhrady a okrem samotného Ivina účinkujú v klipe aj domáce kosačky... číst dále
FOUL LIGHT - Keď sú veci zaobalené do tajomstva – javia sa charizmatickejšie. FOUL LIGHT - Keď sú veci zaobalené do tajomstva – javia sa charizmatickejšie.
Vydáno: 27.05.2020 v sekci Rozhovory
Black metalové podzemie privítalo nové meno – FOUL LIGHT. Projekt jedného človeka s black metalom surovým, ničivým a nekompromisným. V týchto dňoch vypustil do sveta prvé demo „Blood Of Venomous Curses a ja som sa pokúsil odhali... číst dále
HARLEJ - Smutku dávám sbohem HARLEJ - Smutku dávám sbohem
Vydáno: 27.05.2020 v sekci Recenze
WARNER MUSIC – 40:54, rock... číst dále