Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
NASTY RATZ: Zrozeni pro živá vystoupení

NASTY RATZ: Zrozeni pro živá vystoupení

Vydáno: 04.06.2019 08:24 v sekci Fresh Blood - Jan Moravec

NASTY RATZ sice tvrdí, že pro živá vystoupení je jim zatím nakloněná zahraniční scéna více než než ta domácí, aktuální předskakování pro Mikea Trampa v pražském Vagonu (a navíc v podobě prvního akustického koncertu v historii kapely) je jasným důkazem, že i tuzemskému fanouškovi má tahle hard rocková parta co nabídnout.


Představ prosím kapelu Nasty Ratz a její historii.
Hrajeme od roku 2012 v různých obměnách a baví nás to. Hrajeme sleaze, což je styl vycházející z rockových osmdesátek, ale i tak se tomu snažíme dát něco z nás, co nikdo jiný dát nemůže. Ne proto, že bychom byli tak dobří, ale protože kdyby tam někdo dával něco z nás, tak o tom víme. (smích)

Co z vaší historie považuješ za nejdůležitější okamžik či událost?
První koncert v Německu s Crazy Lixx v Paunchy Cats. Byla tam kupa dalších promotérů. Díky tomuhle koncertu jsme začali hrát venku celkem pravidelně.

Co Tě nejvíc přitahovalo na soutěži Fresh Blood, s jakými ambicemi jste se do soutěže přihlašovali?
Randy tvrdí, že nás nepřihlašoval a já si to nepamatuju. Ale kontakt na nás máš, tak jsme se asi fakt přihlásili. Snad nás díky soutěži objeví co nejvíc lidi. Cítím se divně, když hrajeme pro míň lidí tady než venku. Tam taky nevyprodáváme haly, ale poslední rok je tam vždycky fajn atmosféra. Tu máme tady jen v opravdu velkých městech a na festivalech.

Finále Fresh Blood bude mít koncertní podobu. V čem si myslíš, že je největší síla Nasty Ratz pro živá vystoupení, čím můžete na návštěvníky vašich koncertů nejsnáz zapůsobit?
Světla, pyro, dým. Jsme zrozeni pro živá vystoupení a v nich je naše největší síla. Na pódium lezeme s tím, že ty lidi chceme vidět příště. I s jejich známými, které přivedou. Proto musíme odvést plný výkon a dát jim něco, co z CD nedostanou.

Jak se chystáte na letní sezónu, kde vás bude možné během léta vidět?
Budeme nahrávat. S Ronym Janečkem se chystáme dodělat druhé album. Připravujeme se na 12.7. – Paunchy Cats, Lichtenfels v Německu, kde podpoříme Hardcore Superstar a 20.7. – Železnobrodský Open Air. Jízda nám začne až v říjnu s turné po Británii.

Čerstvě za sebou máte společné vystoupení s Mikem Trampem. Jak jste si užili svůj první akustický set? 
Mike je umělec a skvělý zpěvák. Je to hlas kapely, kterou milujeme od dětství (White Lion). Vystupuje sám s akustickou kytarou a sám si to zvučí. Je to frajer. Nás akusťák byl super, zahráli jsme dvě nové písně. Stejně se ale zas těšíme na elektřinu.

Profil NASTY RATZ


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
"Senžen" obživnul
Vydáno: 15.10.2019 v sekci Aktuality
A díky tomu BLAMAGE představují nový videoklip... číst dále
ROSA NOCTURNA vydá nový videoklip ROSA NOCTURNA vydá nový videoklip
Vydáno: 15.10.2019 v sekci Aktuality
Po téměř půl roce příprav, natáčení, střihu a postprodukce se blíží práce na novém klipu kapely ROSA NOCTURNA ke konci... číst dále
Singly z Anny Kareniny RockOpery Praha sklízejí uznání od fanoušků Singly z Anny Kareniny RockOpery Praha sklízejí uznání od fanoušků
Vydáno: 14.10.2019 v sekci RockOpera
RockOpera Praha odehraje 16. října reprízu rockové opery Anna Karenina, kterou podpořila také novým singlem "Můj Karenin". Ten se skladbami "Ona není já" a "Kopačky" tvoří první ochutnávky z chystaného dvojalba... číst dále
Oslavte s UDG dvacáté narozeniny kapely Oslavte s UDG dvacáté narozeniny kapely
Vydáno: 14.10.2019 v sekci Aktuality
Skupina UDG má za sebou vyprodané jarní turné a skvělou letní sezónu. Ke konci letní sezóny si kluci naděli krásný dárek v podobě vinylové desky s jejich akustickým živákem... číst dále
Spark Fresh Blood 2019 zná své finalisty! Spark Fresh Blood 2019 zná své finalisty!
Vydáno: 09.07.2019 v sekci Aktuality
Soutěž talentovaných kapel Spark Fresh Blood zná své 3 finalisty. Jak si kapely vedly v hlasování vás fanoušků? Podívejte se na konečný stav... číst dále