Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
NASTY RATZ: Zrozeni pro živá vystoupení

NASTY RATZ: Zrozeni pro živá vystoupení

Vydáno: 04.06.2019 08:24 v sekci Fresh Blood - Jan Moravec

NASTY RATZ sice tvrdí, že pro živá vystoupení je jim zatím nakloněná zahraniční scéna více než než ta domácí, aktuální předskakování pro Mikea Trampa v pražském Vagonu (a navíc v podobě prvního akustického koncertu v historii kapely) je jasným důkazem, že i tuzemskému fanouškovi má tahle hard rocková parta co nabídnout.


Představ prosím kapelu Nasty Ratz a její historii.
Hrajeme od roku 2012 v různých obměnách a baví nás to. Hrajeme sleaze, což je styl vycházející z rockových osmdesátek, ale i tak se tomu snažíme dát něco z nás, co nikdo jiný dát nemůže. Ne proto, že bychom byli tak dobří, ale protože kdyby tam někdo dával něco z nás, tak o tom víme. (smích)

Co z vaší historie považuješ za nejdůležitější okamžik či událost?
První koncert v Německu s Crazy Lixx v Paunchy Cats. Byla tam kupa dalších promotérů. Díky tomuhle koncertu jsme začali hrát venku celkem pravidelně.

Co Tě nejvíc přitahovalo na soutěži Fresh Blood, s jakými ambicemi jste se do soutěže přihlašovali?
Randy tvrdí, že nás nepřihlašoval a já si to nepamatuju. Ale kontakt na nás máš, tak jsme se asi fakt přihlásili. Snad nás díky soutěži objeví co nejvíc lidi. Cítím se divně, když hrajeme pro míň lidí tady než venku. Tam taky nevyprodáváme haly, ale poslední rok je tam vždycky fajn atmosféra. Tu máme tady jen v opravdu velkých městech a na festivalech.

Finále Fresh Blood bude mít koncertní podobu. V čem si myslíš, že je největší síla Nasty Ratz pro živá vystoupení, čím můžete na návštěvníky vašich koncertů nejsnáz zapůsobit?
Světla, pyro, dým. Jsme zrozeni pro živá vystoupení a v nich je naše největší síla. Na pódium lezeme s tím, že ty lidi chceme vidět příště. I s jejich známými, které přivedou. Proto musíme odvést plný výkon a dát jim něco, co z CD nedostanou.

Jak se chystáte na letní sezónu, kde vás bude možné během léta vidět?
Budeme nahrávat. S Ronym Janečkem se chystáme dodělat druhé album. Připravujeme se na 12.7. – Paunchy Cats, Lichtenfels v Německu, kde podpoříme Hardcore Superstar a 20.7. – Železnobrodský Open Air. Jízda nám začne až v říjnu s turné po Británii.

Čerstvě za sebou máte společné vystoupení s Mikem Trampem. Jak jste si užili svůj první akustický set? 
Mike je umělec a skvělý zpěvák. Je to hlas kapely, kterou milujeme od dětství (White Lion). Vystupuje sám s akustickou kytarou a sám si to zvučí. Je to frajer. Nás akusťák byl super, zahráli jsme dvě nové písně. Stejně se ale zas těšíme na elektřinu.

Profil NASTY RATZ


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Nová krev, nová atmosféra, nová energie, ale stále RIMORTIS! Nová krev, nová atmosféra, nová energie, ale stále RIMORTIS!
Vydáno: 22.02.2020 v sekci Aktuality
Po třech letech svého působení kapelu opustili bubeník Vojta Zapadlo a zpěvák Láďa Spilka, RIMORTIS obratem představili jejich náhradu... číst dále
BAD VICTIM dští síru a chlad BAD VICTIM dští síru a chlad
Vydáno: 21.02.2020 v sekci Aktuality
Kapela BAD VICTIM vydává aktuálně svoje čtvrté cd " Síra a chlad... číst dále
DVD RockOpery Praha DVD RockOpery Praha "Bardo Thödol" pokřtí Jitka Čvančarová
Vydáno: 21.02.2020 v sekci RockOpera
V únoru se na jevišti RockOpery Praha objevuje řada speciálních host... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále
MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky
Vydáno: 27.04.2018 v sekci Aktuality
Poptávka po vystoupení českých spiklenců ďábla utěšeně roste. Po loňské comebacku už stačili projet velký kus Evropy, což vzbudilo ještě větší pozornost zbytku světa. Štorm a jeho černá kohorta nově míří na jih... číst dále