Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
ROSA NOCTURNA: Všechno zlé je pro něco dobré

ROSA NOCTURNA: Všechno zlé je pro něco dobré

Vydáno: 06.06.2019 00:00 v sekci Fresh Blood - Jan Moravec

O tom, jak se brněnskou kapelu ROSA NOCTURNA, nacházející se před dvěma lety téměř ve stavu klinické smrti, podařilo nejen udržet při životě, ale i rozvinout ji do krásy vypráví kapelník a kytarista Tonda Buček.


Představ prosím kapelu ROSA NOCTURNA a její historii.
ROSA NOCTURNA je symphonic-power metalová kapela z Brna. Ovšem neradi bychom se škatulkovali. Myslím, že naše hudba má přesah do více žánrů, aktuálně zejména folk metalu a filmové hudby. Do budoucna to bude zřejmě ještě pestřejší.
ROSA vznikla už kdysi hodně dávno, nicméně v roce 2017 nastal důležitý zlom. Z kapely totiž odešli všichni moji spoluhráči a já na to zůstal sám. Nechtěl jsem se ovšem jen tak vzdát, kapelu ukončit a pak chodit brečet na facebook jak je to s hudbou špatný. Takže jsem pokračoval sám a s hosty jsem natočil třetí album "Za hradbami času". Podle výsledku si dovolím souhlasit s rčením, že všechno zlé je pro něco dobré.
Nyní jsme už téměř kompletní, chybí nám jen bubeník, abychom mohli vyrazit pravidelně hrát koncerty. Není zde nutné rozebírat detaily, neboť každý si o nás může přečíst všechny informace na našich stránkách www.rosanocturna.cz.

Co z vaší historie považuješ za nejdůležitější okamžik či událost?
Jak jsem už řekl, přeformování kapely v novou sestavu a natočení alba "Za hradbami času". Od té doby se snažíme kapelu mnohem víc propagovat a dělat všechno na vyšší úrovni. Ať se zvuku nahrávek týká nebo třeba grafiky a image kapely.

Co Tě nejvíc přitahovalo na soutěži Fresh Blood, s jakými ambicemi jste se do soutěže přihlašovali?
Přihlásili jsme se proto, abychom vyhráli. Jak jinak! (smích) Samozřejmě to záleží na našich fanoušcích a ostatních metalheads, jestli nám dají dostatek hlasů. Nicméně už i postup do semifinále nás těší. Je to pro nás jakási zpětná vazba, že dělat věci poctivě a pořádně se vyplácí. A také je to forma propagace, za kterou jsme nesmírně vděční.

Finále Fresh Blood bude mít koncertní podobu. V čem si myslíš, že je největší síla ROSY NOCTURNY pro živá vystoupení, čím můžete na návštěvníky vašich koncertů nejsnáz zapůsobit?
Naše největší síla je rozhodně v hudbě a naší pódiové show. Už z dřívějších koncertů máme ověřeno, jak fanoušci pozitivně reagují. Nyní jsme k tomu přidali ještě image, kostýmy a máme naplánované i další rekvizity na pódium. Navíc dost interagujeme s publikem, což se nám hodně osvědčilo.

Jak se chystáte na letní sezónu, kde vás bude možné během léta vidět?
Kvůli chybějícímu bubeníkovi zatím nemůžeme pravidelně koncertovat. Věříme ale, že se nějaký zapálený bicman brzy najde a my vyrazíme.
Ovšem nezahálíme. Přes prázdniny budeme nahrávat nové EP. První singl už je téměř hotový. Kromě stálých členů kapely jsme pozvali opět plno zajímavých hostů, takže je určitě se na co těšit. A samozřejmě budeme dokončovat videoklip, který právě natáčíme.

Můžeš k videoklipu chystanému na skladbu "O lásce, o válce a o krvi" prozradit víc - proč jsi zvolil právě tuhle skladbu, kdy chcete klip představit, co v něm vašim příznivcům nabídnete, jak se podařilo domluvit spolupráci s Heri Joensenem?
Když jsem tuhle písničku před lety psal, ten klip jsem celou dobu viděl před očima. A když jsme pak zvažovali, kterou další písničku po "Alegorii smrti" ztvárnit hraným klipem, nešlo to jinak. Musel jsem si splnit svůj sen, jinak bych nemohl klidně umřít. Také si myslíme, že tímhle songem můžeme oslovit širší publikum, protože se právě v této písničce nejvíce prolíná folklór a metal. Docela zajímavé spojení, což nám potvrdilo i mnoho našich posluchačů. Klip pustíme do světa hned jak bude hotový, což doufáme bude do konce prázdnin. Teď v červnu nás ještě čeká natáčení a pak začne postprodukce, která nebude vůbec lehká. V písničce totiž ukážeme regulérní bitvu z napoleonské doby. Natáčeli jsme ji přímo na státním hradě Veveří. Střílelo se z pušek i z děl a hodně se tam umíralo. Dále jsme natáčeli v historické vesničce Tvrz u Rosic a ještě nás čeká natáčení mimo jiné ve Skanzenu na jižní Moravě. Což je regulérní historická vesnice pod Národním ústavem lidové kultury. Mimochodem se tam natáčelo nespočet filmů a pohádek.Takže výprava klipu bude opravdu velkolepá. V podstatě se bude jednat o krátký hraný film, kde se v různých rolích představí členové kapely a mnoho dalších komparzistů. A k tvojí otázce na Heriho. Hlavního hrdinu hraje náš kytarista Petr Vosynek, hlavní hrdinku zpěvačka Viktorie Surmová no a Heri je její přítel. Takže si vzal třetí hlavní roli, jejího manžela.
Jak už jsem jednou říkal. Všechno zlé je pro něco dobré a nás osud a v podstatě série několika událostí nás spojila i s frontmanem věhlasné kapely Týr. Věříme tedy, že se posluchačům zalíbíme a přihodí nám své hlasy do Spark Fresh Blood. A pokud už hlasovali pro někoho jiného, tak si nás alespoň poslechnou a mrknou na naše klipy.

Profil ROSA NOCTURNA


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
ROXOR letí ke hvězdám ROXOR letí ke hvězdám
Vydáno: 29.09.2020 v sekci Aktuality
Nymburští ROXOR představili nový videoklip ke skladbě "Ke hvězdám". Novinka, která vznikla již během první korona pauzy dostala svůj animovaný kabát díky náhodě. Po ilustrátorovi sci-fi časopisu XB-1 a fanouškovi Honzovi... číst dále
POVODÍ OHŘE avizuje nové album POVODÍ OHŘE avizuje nové album
Vydáno: 29.09.2020 v sekci Aktuality
Novinka "Dva trámy na kříž" vyjde 6.listopadu. Prvním singlem, ke kterému si kapela připravila i videoklip, je skladba "Stará zem". Povodí Ohře - Stará zem... číst dále
BLOODY OBSESSION vydají v prosinci novou desku BLOODY OBSESSION vydají v prosinci novou desku
Vydáno: 29.09.2020 v sekci Aktuality
Čtvrté album moravskoslezských BLOODY OBSESSION ponese název „Inevitable Death“ a vyjde 15. prosince v 97. čísle Pařátu. Stane se tak tři roky po vydání minulého alba „Husaria“. „Inevitable Death“ na předchozí album... číst dále
FATAL PUNISHMENT vydali debutové EP FATAL PUNISHMENT vydali debutové EP
Vydáno: 28.09.2020 v sekci Aktuality
Litoměřičtí thrasheři FATAL PUNISHMENT vypustili do světa pětiskladbové eponymní EP. To je v současné době k poslechu na YouTube, bandzone, či na bandcampu, časem bude k dispozici i jako fyzické CD. Nahrávka vznikla ve studiu... číst dále
VOLUPTAS - Oscilace mezi blackmetalovou tradicí a tendencí experimentovat je pro nás takový zápas s prasetem v bahně VOLUPTAS - Oscilace mezi blackmetalovou tradicí a tendencí experimentovat je pro nás takový zápas s prasetem v bahně
Vydáno: 28.09.2020 v sekci Rozhovory
Blackmetaloví experimentátoři VOLUPTAS vydali nové album s názvem Towards the Great White Nothing, kolem kterého se primárně točí náš rozhovor. Zabrouzdali jsme ale také do nejhlubší kapelní historie a zároveň nahlédli do... číst dále