Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
REBEL na chystaném EP představí své různé tváře

REBEL na chystaném EP představí své různé tváře

Vydáno: 26.06.2020 06:00 v sekci Tuzemské Podhoubí - Czech Blade

Letos to budou již tři roky, co power melodici REBEL vydali v roce 2017 své první EP s názvem "Krvavá růže". Za tu dobu kapela pilně pracovala na novém materiálu a získávala zkušenosti vystupováním na koncertech po českých klubech a festivalech.


Letos to budou již tři roky, co power melodici REBEL vydali v roce 2017 své první EP s názvem "Krvavá růže". Za tu dobu kapela pilně pracovala na novém materiálu a získávala zkušenosti vystupováním na koncertech po českých klubech a festivalech.

Historie REBEL sahá až do roku 2013, kdy se dva spolužáci z gymplu sešli o letních prázdninách, aby si zahráli skladby svých oblíbených skupin. Jádro kapely tehdy vytvořili Adam Langr (zpěv, kytara) a Roman Bína (bicí). Kompletní sestava byla doplněna až v roce 2016, kdy kapela dostává název REBEL a začíná aktivně vystupovat. Po drobných personálních změnách tak dnes můžete vidět na pódiu po boku obou zakladatelů také Marka Bahníka (baskytara) a Vojtěcha Dytrycha (kytara).

Mezi známé kapely, kterým REBEL za svou historii předskakoval, patří např. ALKEHOL, ARGEMA, TRAKTOR, WALDA GANG, MORČATA NA ÚTĚKU, ALEŠ BRICHTA PROJECT, METAL JAN, HARLEJ a DYMYTRY. Kromě větších akcí jako je Rychtářfest v Hlinsku a několik koncertů v klubu Vagon (Golčův Jeníkov) má za sebou REBEL několik desítek koncertů se spřátelenými kapelami po českých klubech.

Minulý rok v létě kapela zavítala do úpického studia Dark Chamber Sounds. Zde se o produkci a celkový zvuk nových skladeb zasloužil baskytarista české metalové smečky SEBASTIEN – Petri Kallio. „Zkušenost to pro nás byla ohromná, jak po stránce přístupu k nahrávání, tak využití aranží v jednotlivých skladbách. Petr nám poskytl mnoho podnětů pro budoucí skládání a celkový pohled na muziku,“ říká frontman Adam.

V Dark Chamber Sounds se nahrály tři zbrusu nové skladby, z nichž každá ukazuje odlišnou tvář kapely. Uslyšíte tedy jak melodic metal a power metal, tak agresivní metal-core. Rebel v následujících měsících představí tyto pecky v zajímavě pojatém EP a pánové slibují, že se je na co těšit.

Facebook REBEL


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
GÖTTERDÄMMERUNG - Neuschwabenland GÖTTERDÄMMERUNG - Neuschwabenland
Vydáno: 30.09.2020 v sekci Recenze
SLOVAK METAL ARMY - 32:56, thrash metal... číst dále
ROXOR letí ke hvězdám ROXOR letí ke hvězdám
Vydáno: 29.09.2020 v sekci Aktuality
Nymburští ROXOR představili nový videoklip ke skladbě "Ke hvězdám". Novinka, která vznikla již během první korona pauzy dostala svůj animovaný kabát díky náhodě. Po ilustrátorovi sci-fi časopisu XB-1 a fanouškovi Honzovi... číst dále
POVODÍ OHŘE avizuje nové album POVODÍ OHŘE avizuje nové album
Vydáno: 29.09.2020 v sekci Aktuality
Novinka "Dva trámy na kříž" vyjde 6.listopadu. Prvním singlem, ke kterému si kapela připravila i videoklip, je skladba "Stará zem". Povodí Ohře - Stará zem... číst dále
BLOODY OBSESSION vydají v prosinci novou desku BLOODY OBSESSION vydají v prosinci novou desku
Vydáno: 29.09.2020 v sekci Aktuality
Čtvrté album moravskoslezských BLOODY OBSESSION ponese název „Inevitable Death“ a vyjde 15. prosince v 97. čísle Pařátu. Stane se tak tři roky po vydání minulého alba „Husaria“. „Inevitable Death“ na předchozí album... číst dále
FATAL PUNISHMENT vydali debutové EP FATAL PUNISHMENT vydali debutové EP
Vydáno: 28.09.2020 v sekci Aktuality
Litoměřičtí thrasheři FATAL PUNISHMENT vypustili do světa pětiskladbové eponymní EP. To je v současné době k poslechu na YouTube, bandzone, či na bandcampu, časem bude k dispozici i jako fyzické CD. Nahrávka vznikla ve studiu... číst dále