Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Rock for People oznamuje datum i první dvacítku potvrzených umělců

Rock for People oznamuje datum i první dvacítku potvrzených umělců

Vydáno: 27.06.2020 14:35 v sekci Aktuality - Czech Blade

V rámci Rock for People Home, letošní zmenšené verze jednoho z nejstarších a největších tuzemských festivalů, ohlásili organizátoři Rock for People ročník 2021 i první dvě desítky potvrzených umělců.


„Sejít se v královéhradeckém Festivalparku naživo s fanoušky a zároveň moci komunikovat s těmi, co sledovali livestream na Mall.tv bylo po měsících nejistoty a bez koncertů skvělé. Atmosféra byla i přes vydatný déšť nesmírně příjemná až rodinná. Těší nás, že se plní slib daný návštěvníkům a postupně můžeme znovu potvrzovat toužebně očekávané umělce. Děkujeme všem za podporu a povzbuzení, “ říká ředitel festivalu Michal Thomes.

Ve dnech 10. - 12. června 2021 vystoupí s netrpělivostí očekávaní headlineři GREEN DAY, které v rámci Hella Mega Tour doprovodí rockeři FALL OUT BOY a WEEZER, svou účast znovu potvrdili velikáni THE 1975, glam metalisté BLACK VEIL BRIDES, po vyprodaných koncertech v Praze a Brně se vrátí SKILLET.

GREEN DAY, pětinásobní držitelé Grammy vydali letos v únoru třinácté studiové album "Father of All Morherfuckers". Novinku vydali před několika týdny také THE 1975. Skupina, nominovaná na cenu Grammy a označovaná magazínem NME za nejlepší živou kapelu světa, přizvala na aktuální desku "Notes on a Conditional Form" coby hosta švédskou aktivistku Gretu Thunberg.

Festival přiveze žánrově pestrý výběr ostrovní hudby. Představí se pop-punkeři NECK DEEP, zástupci britského indie-rocku FICKLE FRIENDS, THE PALE WHITE a SPECTOR, velšský post-hardcore DREAM STATE v čele se zpěvačkou CJ Gilpin, art - pop v podání CHILDCARE, čerstvý objev scény DO NOTHING, o jejichž post - punkové energii mluví žurnalisté i promotéři se značným nadšením nebo THE SCRATCH spojující metal s tradiční irskou hudbou.

 Rock for People nabídne také nizozemské DOPE D.O.D, kombinující hardcore rap s dubstepem, australské elektro - industriální SKYND, metalcore NORTHLANE, alternativní pop z Kalifornie CEMETERY SUN i kanadské duo DEADLY APPLES, které loni předskakovalo na turné Robu Zombiemu i Marilynu Mansonovi. Z tuzemských zástupců se do festivalového line - upu vrací JOHN WOLFHOOKER.

Festival Rock for People v těchto dnech dokončuje refundace vstupenek 2020 těm, kteří z důvodu krize zažádali o vrácení částky. Vstupenky 2020 zůstávají v platnosti i na Rock for People 2021. Vzhledem k vyprodanému ročníku 2020 připravili organizátoři možnost registrace na oficiálním festivalovém Bazaru vstupenek. Registrovaní zájemci získají jako první možnost koupě uvolněných vstupenek.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
REALM OF CHAOS brzy vypálí první salvu REALM OF CHAOS brzy vypálí první salvu
Vydáno: 30.09.2020 v sekci Aktuality
Slovenská sestava REALM OF CHAOS na konci října vydá svůj debut "The Seed". Těšit se můžete na špinavý death metal staré školy, který nebere zajatce... číst dále
GÖTTERDÄMMERUNG - Neuschwabenland GÖTTERDÄMMERUNG - Neuschwabenland
Vydáno: 30.09.2020 v sekci Recenze
SLOVAK METAL ARMY - 32:56, thrash metal... číst dále
ROXOR letí ke hvězdám ROXOR letí ke hvězdám
Vydáno: 29.09.2020 v sekci Aktuality
Nymburští ROXOR představili nový videoklip ke skladbě "Ke hvězdám". Novinka, která vznikla již během první korona pauzy dostala svůj animovaný kabát díky náhodě. Po ilustrátorovi sci-fi časopisu XB-1 a fanouškovi Honzovi... číst dále
POVODÍ OHŘE avizuje nové album POVODÍ OHŘE avizuje nové album
Vydáno: 29.09.2020 v sekci Aktuality
Novinka "Dva trámy na kříž" vyjde 6.listopadu. Prvním singlem, ke kterému si kapela připravila i videoklip, je skladba "Stará zem". Povodí Ohře - Stará zem... číst dále
BLOODY OBSESSION vydají v prosinci novou desku BLOODY OBSESSION vydají v prosinci novou desku
Vydáno: 29.09.2020 v sekci Aktuality
Čtvrté album moravskoslezských BLOODY OBSESSION ponese název „Inevitable Death“ a vyjde 15. prosince v 97. čísle Pařátu. Stane se tak tři roky po vydání minulého alba „Husaria“. „Inevitable Death“ na předchozí album... číst dále