Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel

NASTY RATZ - ,,I Don’t Wanna Care“

Vydáno: 11.05.2015 00:00 v sekci Recenze - Michaela Petrošová

 NASTY RATZ

,,I Don’t Wanna Care“

Leviathan Music - 14:20

glam-metal/ČR

V České republice se v posledních pár letech začíná rozmáhat (tedy znovu vracet) jakýsi glam, hair či sleaze rock, jinak řečeno osmdesátá léta jsou zpět. Mladá parta NASTY RATZ, která prošla drobnými změnami členů, je tohoto faktu dost dobrým důkazem. O glamrocku nejen hrají, ale jako jedna z mála skupin jím a jeho pravidly také žijí.

V červnu 2014 pokřtili své první EP, na podzim stejného roku vydali singl ,,Angel in Me“ a letos začátkem března vypustili dokonce videoklip. Tahle kapela určitě nezahálí a vážně se snaží na sobě neustále makat.

EP s názvem ,,I Don´t Wanna Care“ začíná intrem, které mi osobně zde přijde jako naprostá zbytečnost, ale budiž. Z těch zvuků někoho či něčeho přicházejícího nechť si každý vezme co mu je jen libo, dle neomezené fantazie. 

7947

Jako druhá skladba se představuje titulní ,,I Don´t Wanna Care“, která hned během prvních pár kytarových tónů ukáže směr a styl, kterého se kapela NASTY RATZ drží. Nástroje, především kytara a její sóla, jsou na dobré úrovni a hlas zpěváka Jaka Widowa má dost zajímavou barvu na to, aby si ho posluchači zapamatovali. Přízvuk a posazení je příjemné, navíc hezky ladí s doprovodnými zpěvy ostatních členů kapely. Trochu bych vyčistila kytaru, ať v nahrávce přece jen trochu více vynikne, ale na druhou stranu, je to přece rock n‘ roll.

Třetí pecka „N.A.S.T.Y.“ je velmi chytlavou záležitostí, jejíž refrén (a nejen ten) si díky jeho jednoduchosti budete ještě dlouho pamatovat. Opět příjemná kytarová sóla a klidně by mohlo být více bicích, ať se s nimi Rikki Wild taky předvede a přidá tak na síle samotné písni. Drobné chvíle v refrénu, kdy vynikne zpěv, jsou moc dobré. Trochu bych však brzdila s vysokým ,,ječákem“ v pozadí, neb toto dost ruší a působí přeplácaně a zbytečně.

,,Hot Confusion“ je zase o trochu něčem jiném a příjemně doplňuje předchozí songy. Tímto mizí pocit, že by byly písně podobné. Po pár poslechnutí si začátek a refrén budete rádi zpívat i vy. Navíc celý text je na lepší úrovni než předchozí dva. Má v sobě více propracovanosti a větší smysl. Jde vidět, že tentokrát byl autor opravdu inspirován životem. Navíc větší práce s hlasem je jen dobrým plusem. 

Celé EP končí písní ,,Livin‘ For Today“. Opět energetický song, který jen tak někoho nezastaví a naopak rozproudí. Je pravda, že by taky bylo dost smutné, kdyby někoho text o ,,žití dneškem“ zastavil. Zkrátka toto se mladým glam-rockerům opravdu povedlo a kdo chce, klidně si to může nastavit jako ranní budík.

Celé EP bych zhodnotila jako dost povedené a plnící svůj účel. Trochu škoda, že angličtině občas nejde moc rozumět, ale to se stává i ostatním českým kapelám, které zpívají v cizím jazyce. Myslím si, že zpěvák má na daleko více, než zatím předvádí. Je citelný talent a barva hlasu je opravdu příjemná. Řekla bych, že se v tomto tak trochu fláká a kdyby šel více do sebe, pracoval na svém hlase a především se více na něj soustředil, tak z něj opravu může jednou být ta rocková hvězda o které sám sní.

Pokud se někdo nechce nudit a mít radost ze života (stejně jako celá kapela), doporučuji zajít na koncert nebo jakkoli jinak nadějné muzikanty podpořit, ať mohou brzy vydat celé CD, aby mohla tato pražská banda zpříjemňovat třeba i delší cesty autem a vůbec rozvíjet celou glamovou scénu v ČR.


Hodnocení: 4/6


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Loupežnický gang YBCA má nový klip a chystá i další Loupežnický gang YBCA má nový klip a chystá i další
Vydáno: 05.08.2020 v sekci Aktuality
Ani korona nezastaví loupežnický gang! Sice výrazně utlumila koncertní aktivitu, ale tu YBCA pozitivně přetavila a využila. První z věcí je, že těchto dnech loupežníci pouští ven druhý klip k debutové desce, a to ke skladb... číst dále
WE BUILT THE PYRAMIDS - Názov kapely pochádza z intra seriálu The Big Bang Theory WE BUILT THE PYRAMIDS - Názov kapely pochádza z intra seriálu The Big Bang Theory
Vydáno: 05.08.2020 v sekci Rozhovory
Východ Slovenska opäť prekvapil. Na našu scénu sa derie nová a svieža záležitosť – WE BUILT THE PYRAMIDS. Moderný a progresívny metal, hraný (zatiaľ) inštrumentálne s dôrazom na atmosféru a zaujímavé postupy. Takúto... číst dále
SLOBODNÁ EURÓPA se po roční pauze vrátí v pozměněné sestavě SLOBODNÁ EURÓPA se po roční pauze vrátí v pozměněné sestavě
Vydáno: 05.08.2020 v sekci Aktuality
V loňském roce SLOBODNÁ EURÓPA odjela turné věnované svému třicátému výročí a oznámila, že po jeho skončení se rok neobjeví na žádném pódiu. Toto období se již blíží ke svému závěru a spolu s oznámením plánovaných... číst dále
Týnecký Mazec 2020 Týnecký Mazec 2020
Vydáno: 04.08.2020 v sekci Aktuality
29. srpna - Týnec nad Labem / Letní parket Ostrov 15:30... číst dále
Za Spark! Za Spark!
Vydáno: 29.05.2020 v sekci Aktuality
Koronavirus zasáhl do chodu Sparku více než jsme mysleli a chtěli. Situace není jednoduchá a my jsme museli přijmout opatření, abychom zachovali časopis v jeho stávající podobě. Mimořádně tedy uveřejňujeme úvodník šéfredaktora... číst dále