Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel

SINUHET - "Nocturno" - Cukr na rtech, drobečky na prstech

Vydáno: 01.01.2015 00:00 v sekci Recenze - Gerd Muller

SINUHET

Nocturno

Ohňostroj marnosti Rec. - 43:46

melancholický pop

Pokud je hudba laskominou, tak album „Nocturno“ pražských SINUHET budiž vanilkovým rohlíčkem. Stačí kousek dva a prstíky od cukru olízneš a ze rtu jazykem drobeček smýkneš.

A jaká chuť zůstane?

Snad jen jeden tuzemský rockový soubor před SINUHET uměl vytěžit tolik ze symbiózy principála – všeuměla, něžné víly a skvěle hrajícího tělesa, které je vším, jen ne pouhým doprovodným ansámblem. A tím byl v minulém století PRECEDENS.

Ovšem tam, kde byl PRECEDENS dokonale mrazivý a odtažitý, jsou SINUHET hudbou zamilovaných pro zamilované. Jaká škoda, že těch druhých je tak mizerná hrstečka utopená v šiku technokratů, lajkovačů a pozorovatelů z nákupních center.

Ale pokud jsou, dýchají a cítí - je čas na nokturno. A budou jemné pavučinky melodií a příchutí, v našich krajích neslýchaný dámský hlas s ocáskem prašných vyprahlých stepí a bretaňského pobřeží a texty, ve kterých „…na úsvitu dní tiše si dítě hraje s měsícem…“. Bude propletení ženského i mužského hlasu v harmonii naděje a sobotního rána. I taková je „Odysea“ – píseň, která klouže po vlnách, která může být madrigalem i nadějí Pátka, neviditelného v davu Robinsonů.


SINUHET nahráli velmi silné album, nevšední, netradiční. Autorsky i interpretačně netuzemské. Album, které je návykové jako podnos vanilkových rohlíčků. Nemohu je každý den, mohu bez nich být měsíce. Ale když se do nich pustím, tak se neodtrhnu. A cukr na rtech a drobečky na prstech.

Ochutnejte.

Hodnocení: 5/6

Sinuhet jsou:

Barbora Mochowa – zpěv

Milan Urza - zpěv, kytary, texty

Michal Mihok - klávesy, syntetizéry

Šimon Hajdovský - bicí

Jiří Hes - basová kytara

http://www.sinuhetband.cz
https://www.facebook.com/pages/Sinuhe...
https://soundcloud.com/sinuhet 



DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Album Continuity od SCENERY vychází v reedici Album Continuity od SCENERY vychází v reedici
Vydáno: 15.03.2026 v sekci Aktuality
SCENERY byla česká metalová kapela z Mohelnice a okolí, koncertně fungující mezi roky 1994-2007, studiově až do roku 2012, kdy bylo natočeno a pod Pařát Productions vydáno poslední album „Mental Confusion". V roce 2016 dvojice... číst dále
PAN LYNX křtí 16.3. nový dvojvinyl v Lucerna Music Baru PAN LYNX křtí 16.3. nový dvojvinyl v Lucerna Music Baru
Vydáno: 14.03.2026 v sekci Aktuality
Pan Lynx nechá 16. března od 20:00 pražský Lucerna Music Bar už podruhé prorůst kořeny svého pomyslného lesa a své fanoušky vezme na teatrálně-psychedelicko-grungeový výlet s kapelou i hosty Romanem Holým, Milanem Cimfem a rockovou... číst dále
INGOTT - Sto černých let (Tribute Karel Kryl) INGOTT - Sto černých let (Tribute Karel Kryl)
Vydáno: 13.03.2026 v sekci Recenze
VLASTNÍ NÁKLAD - 43:52, heavy metal... číst dále
Netvor noci z hlubin vstává, varují LATERS Netvor noci z hlubin vstává, varují LATERS
Vydáno: 13.03.2026 v sekci Aktuality
LATERS uvádí nový videoklip ke skladbě „Netvor noci". Skladba vypráví příběh metalového fanouška, který se při návratu z koncertu domů stane obětí vlastního děsu. Poté, co zabloudí v nočním městě a ocitne se na neznámém... číst dále
ŽÁDNEJ STRES vydává album ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice
Vydáno: 24.04.2023 v sekci Aktuality
Album, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem takříkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo 21. dubna. K dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod., a taky ve... číst dále