Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
THEINHIBITOR: Řeklo se jasně: K tanci a poslechu!

THE INHIBITOR: Řeklo se jasně: K tanci a poslechu!

Vydáno: 17.06.2019 00:00 v sekci Fresh Blood - Jan Moravec

Hraničtí THE INHIBITOR chystají na letošní rok vydání desky a jsou odhodláni svůj vlastní inhibitor katalyzovat.


Představ prosím kapelu THE INHIBITOR a její historii.
Jsme pětičlenná kapela z Hranic, hrající EDM-metal v sestavě Marek Angelovič – kytara, Patrik Bálint – kytara, Roman Gužalovič – bicí, Jaroslav Kučera – hlavní vokál a Jan Rössner – basa, doprovodné vokály. INHIBITOR se formoval okolo roku 2011, zakládajícími členy byli Patrik a Honza, vydal v roce 2014 desku „Život je hra“ a po dlouhém sestavování a rozestavování začala plně kapela fungovat ve zmíněné sestavě od léta 2018.

Co z vaší historie považuješ za nejdůležitější okamžik či událost?
Rozhodně to bude moment na začátku léta 2018, kdy se k nám jako poslední článek skládanky přidal Jarda na post hlavního zpěváka. Od té doby hrajeme diametrálně odlišnou hudbu od původní tvorby a začali jsme kombinovat agresivní zvuk kytar s elektronickou hudbou. Sice začínáme od píky, ale o to s lepším pocitem z hudby, kterou děláme.

Co Tě nejvíc přitahovalo na soutěži Fresh Blood, s jakými ambicemi jste se do soutěže přihlašovali?
Na portálu Bandzone.cz jsme zahlédli inzerci na tuto soutěž a řekli jsme si, že ztratit nic nemůžeme a každá možnost rozšíření naší muziky mezi posluchače je pro nás výzvou.

Finále Fresh Blood bude mít koncertní podobu. V čem si myslíš, že je největší síla THE INHIBITOR pro živá vystoupení, čím můžete na návštěvníky vašich koncertů nejsnáz zapůsobit?
Kapitán Ořech to řekl asi nejvýstižněji. Řeklo se jasně: K tanci a poslechu! Všechny skladby, co tvoříme, se snažíme dělat tak, aby to nebyl metal, co se tu hraje tisíc let a hlavně, aby byla muzika pro posluchače co nejlepší pro řádění. Zakládáme si i na interakcích s publikem, aby zmizela pomyslná zeď mezi těmi na pódiu a těmi před pódiem.

Jak se chystáte na letní sezónu, kde vás bude možné během léta vidět?
Vzhledem k tomu, že v průběhu tohoto roku vydáváme desku „The End Is Hear“, přes léto budeme převážně dokola poslouchat již smíchané verze nahrávek, točit několik klipů, aby byly k vydání ještě před deskou, ale rozhodně se můžeme vidět 26.7. ve Vizovicích na akci Black Summer nebo v srpnu na VargošFestu v Turzovce. Samozřejmě bereme i last-minute akce, tak sledujte wearetheinhibitor.com, kde je aktuální seznam akcí.

Na svých stránkách se dotazujete svých příznivců, co je jejich inhibitorem, který jim brání v rozletu – nabízí se tedy otázka, co je pro vás inhibitorem a naopak, co je tím, co vám dává křídla?
Inhibitorem jsme jenom my sami a naše pochyby, které nám brání uskutečnit naše sny nebo touhy. Člověk si pak říká: „Začnu se tomu věnovat, až budu mít čas“, „Na to nebudu mít nikdy peníze“, „V tom přece nemůžu nikdy uspět“. Nic v podstatě nestojí mezi námi a cílem, za kterým míříme. Záleží pouze na nás, zda život chceme přežít nebo ho hodláme prožít. Ostatně v tomhle životě žijeme jenom jednou a každý z pohřbených snů je jen dalším šrámem na už tak pochroumané radosti ze života. A co nám dává křídla? Když sebereme dost odvahy a dokážeme inhibitor katalyzovat.

Profil THE INHIBITOR


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
MORTE FORTE - To poznáš MORTE FORTE - To poznáš
Vydáno: 20.03.2026 v sekci Recenze
VLASTnÍ NÁKLAD - 42:50, rock... číst dále
IGGY MAYEROV přivážejí z New Yorku introspektivní singl a videoklip Going Backwards IGGY MAYEROV přivážejí z New Yorku introspektivní singl a videoklip Going Backwards
Vydáno: 20.03.2026 v sekci Aktuality
Ještě ani nevychladla newyorská koncertní zkušenost a Iggy Mayerov ji už zachytili v nové skladbě. Singl a videoklip "Going Backwards" vydávají těsně po březnovém vystoupení na festivalu The New Colossus Festival. Iggy Mayerov... číst dále
THE GANG - Víra v rock THE GANG - Víra v rock
Vydáno: 19.03.2026 v sekci Rozhovory
Slovenská kapela THE GANG vstupuje do nové etapy, s novou zpěvačkou a deskou „In Rock We Trust". Všechny novinky nám prozradil hlavní autor písní a bubeník Marek Kudzbel... číst dále
Vydání desátého alba HEIDEN se blíží Vydání desátého alba HEIDEN se blíží
Vydáno: 19.03.2026 v sekci Aktuality
Po třech letech od ceněného alba „Andzjel" přichází moravská kapela HEIDEN se svou desátou deskou „Cma". Nahrávkou, která je přímým pokračováním předchozí kapitoly, ale zároveň jejím temným prohloubením. Hudba HEIDEN se... číst dále
PAČESS vypouští Proměnu a startuje tour PAČESS vypouští Proměnu a startuje tour
Vydáno: 18.03.2026 v sekci Aktuality
Kapela PAČESS v čele se zpěvačkou Bárou Basikovou vypouští do světa druhý singl z alba "Katechi2mus", které vychází 21. března. Za obrazovým ztvárněním skladby "Proměna" stojí blízký přítel kapely Hugo Chytil, který ho... číst dále