Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
SORRY HOLKA: Disillusion Elevator Music

SORRY HOLKA: Disillusion Elevator Music

Vydáno: 27.08.2021 10:49 v sekci Aktuality - Czech Blade

„Hlukové uskupení z krušnýho severu“


SORRY HOLKA_cdPo čtyřech letech od debutové desky "Krušný" přichází SORRY HOLKA z Teplic s novou nahrávkou "Disillusion Elevator Music". „Hlukové uskupení z krušnýho severu“ mezitím prošlo silnou personální proměnou. V sestavě zůstal pouze kytarista, zpěvák a výhradní autor Adam Václav, kterého na čtypísňovém EP doplnili Jakub Klíma (basa) a Lukáš Pravda (bicí).
„Některý změny byly nutný, jiný byly nedobrovolný, jako třeba odchod našeho původního bubeníka Michala Hrádka kvuli zdravotnímu stavu. To bylo fakt těžký. V tý době jsem přemýšlel, že to zabalím, ale řekl, ať jedeme dál. Rozhodně každej člověk, co v kapele hrál, do toho přinesl kousek sebe a dělal to vždy něčím jiným a zajímavým“ přibližuje změny Adam.

To, že SORRY HOLKA prošla citelným vývojem, ilustrují i nové skladby, které se stále drží indie-rockových kořenů s přiznanou inspirací devadesátkovou americkou rockovou scénou, nově je však znát silnější vliv shoegazu i jistého melancholického zvolnění, což sám Adam Václav oznažuje za přirozený vývoj.

„Od začátku používáme hlavně delay a fuzz pedály a v kytarách utopený zpěvy. Navíc naše muzika byla vždycky tak nějak introvertní. Současný zvuk nebyl přímo záměr, spíše to vyplynule během hledání vlastního ksichtu.“

Ve čtyřech písních fanoušci Thurstona Moora řeší hlavně deziluzi, slibují ale i malou dávku optimismu. Mezi inspirace se dostala také kniha Biancy Bellové Jezero, která dala podnět ke vzniku singlu "Nami". Ten se už v půlce léta dočkal atmosférického videoklipu, režírovaného Tomášem Okrouhlým.

EP "Disillusion Elevator Music" bylo nahráno v Ústí nad Labem v Tajným Studiu v produkci Honzy Brambůrka a vychází v srpnu 2021 na labelu Yannick South Records. Mastering probíhal v londýnském studiu Metropolis. O cover art se postarala výtvarnice Michaela Stichová.

Sorry Holka - Nami

Facebook SORRY HOLKA

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
JANESESSION se brzy představí Bez masky JANESESSION se brzy představí Bez masky
Vydáno: 23.03.2026 v sekci Aktuality
Bratislavská melodic metal / hard rocková stálica JANESESSION zverejnila štúdiové - lyric video na prvú pieseň z pripravovaného albumu s názvom "Bez masky". Skladba sa volá "Prví poslední". O hudbu sa postarali Rado Nedbálek a Marek... číst dále
Knižní Dělníci kovu jsou zpátky Knižní Dělníci kovu jsou zpátky
Vydáno: 23.03.2026 v sekci Aktuality
Spisovatel Václav Votruba se po třech letech vrací ke knižní sérii Dělníci kovu, ve které zpovídá zajímavé osobnosti tuzemské metalové scény. Tentokrát dlouhý knižní rozhovor, který trval několik let, podnikl s frontmanem kapely... číst dále
Zítřek být nemusí, varuje nová deska FORREST JUMP Zítřek být nemusí, varuje nová deska FORREST JUMP
Vydáno: 22.03.2026 v sekci Aktuality
Stálice české crossoverové scény FORREST JUMP, pocházející z malebného lázeňského městečka Luhačovice, letos slaví neuvěřitelných dvacet pět let na scéně. K zakulacenému výročí kapela dnes vydává novou desku s... číst dále
Sestavu více než třiceti kapel Czech Death Festu 2026 uzavírá sextet tuzemských kapel Sestavu více než třiceti kapel Czech Death Festu 2026 uzavírá sextet tuzemských kapel
Vydáno: 21.03.2026 v sekci Aktuality
METALGATE CZECH DEATH FEST 2026 - 18. – 20. červen 2026 // Červený Kostelec, Kemp Brodsk... číst dále
MORTE FORTE - To poznáš MORTE FORTE - To poznáš
Vydáno: 20.03.2026 v sekci Recenze
VLASTnÍ NÁKLAD - 42:50, rock... číst dále