Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
LUCREZIA BORGIA zve do 18. století

LUCREZIA BORGIA zve do 18. století

Vydáno: 12.12.2022 14:05 v sekci Aktuality - Jan Moravec

Hudební trailer o Marii Antoinettě nahlíží do druhé poloviny 18. století. Tamním dvorem přezdívaná „Madame Deficit“ ochutnává život ve všech jeho podobách. Dorty, odpolední čajové dýchánky v přírodě i vůně zakázaného milostné vzplanutí. Natáčení probíhalo v komplexu zámku Úsobí. Co všechno hudební trailer odkrývá?
Hlavní pořadatelé, Šáruš History Fashion, představují nevšední podívanou, inspirující se načančaným životním stylem francouzské královny. Fotografka, návrhářka, a především zakladatelka značky zaměřující se na rokokové kostýmy z 18. století Šárka Tóthová tvrdí, že měla jasno už na začátku. „Smyslem celého projektu je ukázat, že moje šaty mají vícero možností uplatnění. Já, protože jsem fotografka, je využívám především v rámci zážitkového focení a propagace mých služeb. Ale musím také přiznat, že mě vždy zajímalo, jak vypadají na videu. Tento projekt jasně dokazuje, že fantazii se meze nekladou,“ dodává se smíchem Tóthová.

Historizující hudební skupina LUCREZIA BORGIA napsala a nahrála k projektu skladbu s názvem "Ten kdo miluje". „Tato konkrétní skladba je inspirována barokní hudbou. U textu jsem od hlavních pořadatelů žádné specifické požadavky nedostal, takže jsem se zaměřil na univerzálnost a romantiku,“ uvedl frontman kapely Antonín Maceček.

Hlavní role Marie Antoinetty se ujala zpěvačka Jana Burdová. „Předně si moc vážím důvěry Šáruš History Fashion, že do hlavní role obsadila zrovna mě. A to i přesto, že nejsem herečka. Mám pouze zkušenosti z dřívějších klipů, kde jsem většinou vystupovala coby muzikantka na pozadí,“ přiblížila situaci Jana Burdová.

Ve videoklipu "Ten kdo miluje" se objeví i umělé dorty vyrobené Terezou Jandovou pod značkou Fake Cake. Ty, jak si divák může všimnout, jsou k nerozeznání od jedlých. „Nejprve jsem musela zjistit, jaké druhy sladkostí se tenkrát vůbec pekly. Z pramenů se dochovalo, že čokoládovou-krémový dort, který je nahoře politý čokoládou a ozdobený malinami, byl nejoblíbenější pochoutkou francouzské královny. Výroba této autentické repliky mi zabrala dva dny,“ objasnila výrobu umělých dortů Jandová.

Hudební trailer inspirovaný denním životem Marie Anotinetty natočil a sestříhal Miloslav Bouška, vystupující pod značkou reklamní agentury anamax. „V tomto projektu klademe velký důraz na výtvarné prvky, zatímco v případě spolupráce u jiných hudebních klipů se zaměřujeme více na hudbu samotnou nebo doplňky k hudbě,“ řekl Bouška.

LUCREZIA BORGIA - Ten kdo miluje

Facebook LUCREZIA BORGIA

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
V lednu odstartovala cestovatelská mise KSANAX & THE SPICY LORDS V lednu odstartovala cestovatelská mise KSANAX & THE SPICY LORDS
Vydáno: 04.02.2026 v sekci Aktuality
Psychedelici KSANAX & THE SPICY LORDS z Kolína pokřtili 9.ledna debutové album "Just Another Journey" s cestovatelskou tématikou - zvou na jízdu intergalaktickým vlakem, projížďku na kole, spirituální pouť do nitra sebe sama i na... číst dále
VORTEX UNIT zjišťují, zda chceš ochránit svou duši VORTEX UNIT zjišťují, zda chceš ochránit svou duši
Vydáno: 04.02.2026 v sekci Aktuality
Začátek letošního roku přivítali VORTEX UNIT vydáním třískladbového kraťasu  "Treasures" a ke dvěma skladbám už vypustila i videoklip. Jaké poklady slovenská trojice odhalila, můžete posoudit podle písně "Diamond... číst dále
Debut kapely ROZPOR se vrací na vinylu Debut kapely ROZPOR se vrací na vinylu
Vydáno: 03.02.2026 v sekci Aktuality
Debutové album "Ilegálna spravodlivosť" bratislavské kapely ROZPOR, původně vydané vlastním nákladem na CDr v červnu 2002 po nahrávání ve studiu Exponent u Hlohovce, nyní poprvé vychází na černém vinylu u Papagájův hlasatel... číst dále
ŽÁDNEJ STRES vydává album ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice
Vydáno: 24.04.2023 v sekci Aktuality
Album, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem takříkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo 21. dubna. K dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod., a taky ve... číst dále
MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak
Vydáno: 14.03.2023 v sekci Rozhovory
Sestavu plzeňské hardrockové formace MASH postihlo v půli loňského roku personální zemětřesení. Co za ním stálo, je námětem první otázky následujícího povídání se zakládajícím členem kapely, kytaristou Milanem Rážem a... číst dále