Pražská kapela VLTAVA slaví třicet let od svého založení. Při té příležitosti vydala 1. dubna album
Čaroděj a vyjela na turné s názvem Já čekám v Čechách. Na něm nabídne hity ze svého repertoáru a představí písně z novinkového alba. Jeho křest se odehraje 26. května v Paláci Akropolis v Praze.
Album Čaroděj je šestou řadovou deskou VLTAVY. Po kytarovém albu Komedianti se vracejí domů se na něm hlásí ke svému původnímu zvuku se saxofonem, flétnou a harmonikou.
Obsahuje čtrnáct skladeb, z toho jednu instrumentálku. Texty jsou české a podle slov kapelníka Roberta Nebřenského jde o první tematickou desku skupiny. „Název alba napovídá, že půjde o desku čarodějnou. Čaroděj, který písněmi provází, jemně rozechvívá nečekaná duševní zákoutí a má moc dovést posluchače do radostného stavu smíření.“ uvedl k novince hlavní představitel skupiny Robert Nebřenský.
ESAZLESA přicházejí se svým „Vykoupením"
Po dvou letech od vydání alba "Dokud vím, co mám" se kapela ESAZLESA vrací s novým singlem "Vykoupení".
Novinka navazuje na syrovost a charakteristický zvuk kapely. „Je to ambivalentní zpověď o sebezapření, úhlech pohledu a o tom...
číst dále