Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Romeo & Julie v úterý rozezní holešovický amfiteátr RockOpery Praha

Romeo & Julie v úterý rozezní holešovický amfiteátr RockOpery Praha

Vydáno: 10.10.2016 11:53 v sekci Aktuality - Jirka Štraub

Ve středu 5. října mělo v RockOpeře Praha obnovenou premiéru představení Bardo Thödol, které sklidilo velmi pozitivní ohlasy. Opera zpracovaná na základě Tibetské knihy mrtvých se velmi odlišuje od svých předchůdkyň. Dostává v ní větší prostor vážná orchestrální hudba, poměrově vyvažovaná  metalovými skladbami s hitovým potenciálem a je zde kladen ještě větší důraz na pohybovou a výtvarnou složku vedenou světovým jménem choreografky a spolurežisérky tohoto představení Iriny Andreevy.
V hlavní roli vystoupil fenomenální akrobat a tanečník Matěj Kohout. Prostor zde dostaly i obří loutky divadla Kvelb, ohnivá show, akrobacie na šálách, propracované masky a kostýmy. Jak se na RockOperu sluší, přítomné byly i skvělé hlasy Pavly Forest, Jana Toužimského, Viktora Dyka, Petra Opavy a operní soprán Miroslavy Pilcové Časarové.
Pavla Forest, Jan Toužimský, Viktor Dyk a další budou v divadle k vidění i v úterý 11. října, kdy se od 19 hodin koná repríza opery Romeo & Julie. V hlavních rolích se představí mladí talentovaní zpěváci Žofie Dařbujánová a Jiří Švec. Představení se kromě jiných skládá také z písniček obsažených na tematických deskách skupiny libretistky a zpěvačky Pavly Forest a skladatele a klávesisty Milana Steigerwalda KING SIZE.
RockOpera 8. října otevřela svou vlastní rockovou akademii, která je určena jak profesionálům, tak začátečníkům. Pavla Forest na ní vyučuje zpěv, Richard Scheufler hru na baskytaru, Irina Andreeva fyzické herectví, jedna z dvorních výtvarnic divadla Tereza Doležalová vede výtvarné dílny a chystají se i kurzy akrobacie na šálách, které bude mít na starosti zakladatel této disciplíny u nás Salvi Salvatore.
Tento rok je výjimečný tím, že si na něj RockOpera Praha naplánovala dvě premiéry. Jednu obnovenou – Bardo Thödol – už má za sebou, a v listopadu ji čeká zbrusu nová opera Proces na motivy slavného románu Franze Kafky. Na rozdíl od Bardo Thödol bude představení čistě rockové, absurdně vtipné a ovlivněné i elektronickou hudbou.
Pokračuje i vlog divadla jménem Na prkně. Venku je nový díl, v němž kamera zavítala na Mezinárodní konzervatoř Praha, přesněji na oddělení rockové opery.
(Foto Hana Brožková)


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Činy jsou víc než slova, připomíná David KOLLER Činy jsou víc než slova, připomíná David KOLLER
Vydáno: 27.03.2026 v sekci Aktuality
Na podzim plánuje David KOLLER vydání alba "Nebudem se bát" . Posledním singlem, vydaným před edicí desky, je skladba "Víc než slova", ve které si zahostoval jazzový trumpetista Miroslav Hloucal.   DAVID KOLLER - Víc než slovaDavid... číst dále
NAHUM pokřtí nové album Old World Dead na Necro Metal Pilgrims 2026 v Ostravě NAHUM pokřtí nové album Old World Dead na Necro Metal Pilgrims 2026 v Ostravě
Vydáno: 27.03.2026 v sekci Aktuality
V ostravském klubu Barrák se uskuteční další ročník tradičního a oblíbeného klubového festivalu Necro Metal Pilgrims, který letos nabídne symbolických šest kapel napříč širším spektrem extrémního metalu. Hlavním bodem... číst dále
DREAM OF THE SUN - What God Has Taken Once, He Can Always Take Twice DREAM OF THE SUN - What God Has Taken Once, He Can Always Take Twice
Vydáno: 26.03.2026 v sekci Recenze
VLASTNÍ NÁKLAD – 34:04, alternativní rock... číst dále
ŽÁDNEJ STRES vydává album ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice
Vydáno: 24.04.2023 v sekci Aktuality
Album, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem takříkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo 21. dubna. K dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod., a taky ve... číst dále
MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak
Vydáno: 14.03.2023 v sekci Rozhovory
Sestavu plzeňské hardrockové formace MASH postihlo v půli loňského roku personální zemětřesení. Co za ním stálo, je námětem první otázky následujícího povídání se zakládajícím členem kapely, kytaristou Milanem Rážem a... číst dále