Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
CHECKPOINT: Trilogie po třech písních

CHECKPOINT: Trilogie po třech písních

Vydáno: 26.09.2017 14:33 v sekci Tuzemské Podhoubí - Jaroslav Špulák

Pražská crossoverová formace CHECKPOINT vyrazila na zajímavou cestu. V dubnu vydala v digitální podobě minialbum „Klon“, na kterém jsou tři skladby. Všechny opatřila videoklipy a dala k dispozici fanouškům. Byl to ale jen první krok. Plánuje vydat ještě dvě třískladbová minialba, a teprve potom spojí všech devět písniček do celistvé albové podoby.
„Kvůli tomu, co se na hudebním trhu děje vlivem internetu, youtubu a dalších sociálních sítí, kvůli rychlotrendu, který z hudby dělá částečně spotřební zboží, je podle nás dnes komfort nahrávat regulérní album. Je to spíš pro velké kapely, ale i mnohé z nich jedou formou singlů. My si zvolili střední cestu, a to cédéčko, které potom bude, bereme spíš jako nostalgii a chuť mít písničky na fyzickém nosiči,“ vysvětlil zpěvák a kytarista Tom Chrudimský.
Představu mají jasnou. Každé minialbum chtějí nahrát v jiném studiu a na každém budou zvukově i aranžérsky trochu jiné písničky. „Na prvním jsou skladby založené na kytarových riffech. Je to pro nás typické, tak to cítíme, to je naše cesta. Na druhém minilabu bude ale třeba písnička, která je úplně jiná, než jaké jsme dosud dělali. Kdybychom jeli formou klasických singlů, měl bych obavu ji za CHECKPOINT vydat, protože je to taková rozverná poppunková věc. Hráli jsme ji už ale naživo na jarním turné s kapelou HARLEJ a lidé na ni velmi dobře reagovali,“ sdělil s úsměvem Chrudimský.
Ta skladba se jmenuje „Nejhorší je nic“. Druhé ípíčko bude natočené v září, ale protože chce kapela pro všechny tři písně opět připravit videoklipy, do světa to všechno vypustí před Vánocemi. Na jaře roku 2018 vyjde třetí část trilogie, pro kterou je prý také připravený autorský experiment. Následně pak skupina vyrazí na koncertní turné.
Kromě Toma Chrudimského jsou v její sestavě kytarista Jakub Šmatlák, baskytarista Sláva Safokin a bubeník Martin Lachman. 

Checkpoint - Prezident




DOPORUČENÉ ČLÁNKY
MALIGNANT TUMOUR vydávají zprávu o konci světa MALIGNANT TUMOUR vydávají zprávu o konci světa
Vydáno: 12.12.2025 v sekci Aktuality
Pro druhý videoklip z loňského alba "Maximum Rock´n´Roll" vybrali MALIGNANT TUMOUR skladbu "Cult Of Tape", slovy MALIGNANT TUMOUR  "příběh o konci světa s humorem charakteristickým pro tuto kapelu".   MALIGNANT TUMOUR - Cult of... číst dále
WITTY JOE varují před vyhořením WITTY JOE varují před vyhořením
Vydáno: 12.12.2025 v sekci Aktuality
Ač nové album WITTY JOE nese název "Vyhorený", ale tímhle stavem parta z Čadce rozhodně netrpí. Při tvorbě alba se kapela musela vyrovnat nejen s operací srdce kytaristy Lukáše, ale i s úmrtím baskytaristy Michala, kterému je album... číst dále
METAL FACTORY představují nový videoklip METAL FACTORY představují nový videoklip
Vydáno: 11.12.2025 v sekci Aktuality
Jsou to už téměř čtyři roky, co severomoravská METAL FACTORY představila debutové album "Defeat All". O tom, že se na světlo klube jeho následovník, vypovídá nový singl "Domination". METAL FACTORY - DominationFacebook METAL FACTORY... číst dále
ŽÁDNEJ STRES vydává album ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice
Vydáno: 24.04.2023 v sekci Aktuality
Album, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem takříkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo 21. dubna. K dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod., a taky ve... číst dále
MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak
Vydáno: 14.03.2023 v sekci Rozhovory
Sestavu plzeňské hardrockové formace MASH postihlo v půli loňského roku personální zemětřesení. Co za ním stálo, je námětem první otázky následujícího povídání se zakládajícím členem kapely, kytaristou Milanem Rážem a... číst dále