Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
AWAKE: Na naše koncerty bychom chodili

AWAKE: Na naše koncerty bychom chodili

Vydáno: 12.01.2018 08:36 v sekci Tuzemské Podhoubí - Jaroslav Špulák

Brněnští AWAKE hrají hard rock, respektive vycházejí z jeho kořenů a přístupem k tvorbě jej ctí. Přitom ale znějí nově, v písničkách na debutovém albu „Never Too Late To Fly“, které vyšlo loni, jsou patrné lehkost a nadhled, které celkovému zvuku dávají modernější sound.
Na světě jsou od roku 2006. Tehdy ale hráli coververze skladby slavných kapel. Na původní tvorbu se vrhli až v roce 2014, a vedlo to k debutu.
„Nemáme moc dobrou propagaci, protože jsme všichni dost vytížení. Víme, že kdyby se nám teď sešla spousta koncertů, nebudeme schopni je odehrát. Deska ale rozhodně vzbudila větší ohlas, než jsme čekali. Lidé, kteří písničky z ní slyšeli, říkají, že jim přesně takové na české scéně chyběly. A my to tak zamýšleli. AWAKE je pro nás kapela, na kterou bychom rádi v Česku chodili, ale bohužel nám tu chybí,“ vysvětluje kytarista Milan Čapoun.
V říjnu se objevil zajímavý klip. Balet brněnského Národního divadla v něm propaguje svou činnost a na pozadí zní hard rock AWAKE.
„Z baletu nám řekli, že původně chtěli do klipu, kterým by ukázali, že tanečníci nejsou žádné slečinky v kamaších, ale i drsní chlapi, písničku od Audioslave. Zjistili ale, že zaplatit práva za použití té skladby by bylo příliš nákladné, a tak se rozhodli sáhnout na v pořadí druhou kapelu ve svém výběru, a to jsme byli my,“ vysvětlil s úsměvem Čapoun.
Na březen AWAKE plánují klubové miniturné, na léto účast na festivalech a do toho pomalu vznikají skladby pro druhé album.
Kromě Čapouna jsou v sestavě zpěvák Vlastislav „Xicht“ Hemzal, kytarista Jiří Javorský, baskytarista Lukáš Kůra a bubeník Tom Brtník, který v minulosti hrával v PANDEMII a RATTLE BUCKET.

 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
THE COLORBLINDS vydávají druhý singl Radicalized THE COLORBLINDS vydávají druhý singl Radicalized
Vydáno: 16.12.2025 v sekci Aktuality
THE COLORBLINDS vydávají nový singl „Radicalized“, skladbu reagující na fenomén radikalizace názorů v online prostředí. Píseň tematizuje vliv algoritmů, personalizovaného obsahu a uzavřených informačních bublin na psychiku... číst dále
RAMCHAT - Rmut RAMCHAT - Rmut
Vydáno: 15.12.2025 v sekci Recenze
Tiene sa dajú prekračovať iba za určitých podmienok a zhodou rôznych okolností, ktoré vyplynú z daných možností. V hudbe to platí dvojnásobne. Martinská kapela RAMCHAT vydala nový album, ktorý dostal názov „Rmut“. Novinka... číst dále
METALGATE CZECH DEATH FEST 2026 - 18. – 20. červen 2026 // Červený Kostelec, Kemp Brodský METALGATE CZECH DEATH FEST 2026 - 18. – 20. červen 2026 // Červený Kostelec, Kemp Brodský
Vydáno: 15.12.2025 v sekci Aktuality
Aktuálních šest nováčků sestavy Czech Death Festu reprezentuje českou scénu. Festival konající se v kempu Brodský se stále přibližuje a zbývá do něj méně než dvěstě dní. Blíží se též konec aktuální edice vstupenek... číst dále
WITTY JOE varují před vyhořením WITTY JOE varují před vyhořením
Vydáno: 12.12.2025 v sekci Aktuality
Ač nové album WITTY JOE nese název "Vyhorený", ale tímhle stavem parta z Čadce rozhodně netrpí. Při tvorbě alba se kapela musela vyrovnat nejen s operací srdce kytaristy Lukáše, ale i s úmrtím baskytaristy Michala, kterému je album... číst dále
ŽÁDNEJ STRES vydává album ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice
Vydáno: 24.04.2023 v sekci Aktuality
Album, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem takříkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo 21. dubna. K dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod., a taky ve... číst dále