ENOLA GAY dávají klipovou novinku "Prachy"
Mladoboleslavští ENOLA GAY se více než rok po vydání alba "Vzpomínka" připomínají zbrusu novým klipem "Prachy".
ENOLA GAY vznikla v roce 2011 a v obsazení Milan Kratochvíl (kytara, doprovodný zpěv), Karel Neuman (baskytara), Petr Landsinger (bicí) a František Pánek (zpěv) vydává "Demo 2012". Časem se ale složení kapely mění a za bicí usedá Patrik Podroužek. Odešel také zpěvák František Pánek a otázkou bylo, kdo ho nahradí. Této role se nakonec ujal kytarista a doprovodný zpěvák Milan Kratochvíl. Vrtuli mladoboleslavského "bombardéru" ještě více roztočila druhá kytara v podání Marka Podroužka. Nová posádka pak za krátkou dobu složila několik nových skladeb, odehrála řadu malých i velkých koncertů. Vystoupila také 14. září 2013 na prvním mladoboleslavském festivalu Rock Air 2013, který podle tisku navštívilo přes 17 000 diváků. V roce 2013 stihla ENOLA GAY také vydat své druhé "Demo 2013", které bylo významným krokem k plnohodnotnému albu "Vzpomínka", které vyšlo v roce 2014. V září 2014 však dochází opět ke změně sestavy a bicích se tak nově ujímá Martin Kubice a sólové kytary Lukáš Bartoš. Záčátek roku 2015 přináší další změnu, sólove kytary se ujímá Petr Harsa.
Hudba: Enola Gay
Text: Milan Kratochvíl
Režie: Jakub Fiedler
Scénář: Milan Kratochvíl
Kamera: Jakub Fiedler
Střih: Jakub Fiedler
DOPORUČENÉ ČLÁNKY
RIMORTIS letí na orlích křídlech
Do křtu desátého alba RIMORTIS zbývají necelé tři měsíce a kapela představuje třetí askladbu, která se na chystané desce objeví. V písni "Pán skal" je už je slyšení čerstvá posila RIMORTIS, bubeník Honza Svitač.
RIMORTIS...
číst dále
INSANE odhalili kořen klamu
Obnovení INSANE vydali další singl. Ke skladbě "Root Of Deception" představili i videoklip, jehož se dotýká klamu, strachu a manipulace.
"Root Of Deception" je dalším krokem v návratu kapely INSANE, která aktuálně pracuje na...
číst dále