Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
RockOpera Praha rozvíjí spolupráci s Evou Urbanovou

RockOpera Praha rozvíjí spolupráci s Evou Urbanovou

Vydáno: 13.03.2020 00:00 v sekci RockOpera - Czech Blade

Jejich nejnovější singl se jmenuje Trója bájná.


RockOpera Praha vydala nový singl, ve kterém zpívají Eva Urbanová a Pavla Forest - "Trója bájná". Exkluzivní premiéra písně se konala 11. února v rozhlasové relaci Petra Korála Uši Radia Beat. Jedná se o závěrečnou skladbu z očekávané rockové opery "Trója", jejíž divadelní premiéry, původně naplánované na 19. a 20. března, byly vzhledem k aktuální bezpečnostní situaci předběžně přesunuty na 6. a 7. květen 2020. První představení se již zcela vyprodalo, vstupenky zůstávají v platnosti na náhradní termíny.

"Výbušný refrén představuje boží hlas, v tomto případě hlas Evy Urbanové v roli bohyně lovu Artemidy. Eva je opravdová bohyně, protože takový soprán se jen tak běžně nerodí. Já zpívám roli věštkyně Kassandry, která neustále všechny varovala, ale nikdo jí nevěřil," říká výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest.

Trója bájná podle jejích slov uzavírá celou rockovou operu a shrnuje, proč s uměleckým ředitelem, skladatelem a klávesistou Milanem Steigerwaldem vyhledávají k tvůrčí inspiraci příběhy z dávné minulosti.

"Témata se stále vracejí a lidé dělají pořád stejné chyby. Myslím si, že kdo nezná historii, znovu chybuje. Je dobré se dozvědět, co se stalo v Tróji, a poučit se z toho, jak to dopadlo, kdo s kým soupeřil a proč, a jestli láska k Heleně Trójské byla tak důležitá, nebo ne," dodává Forest.

Eva Urbanová se jako bohyně lovu Artemis v "Tróji" představí při první repríze 18. června. Diváci se mohou ovšem už při premiérách těšit například na Kamila Střihavku v roli krále Agamemnóna. Podle nedávných vyjádření RockOpery Praha vnímá populární zpěvák Tróju jako stěžejní téma.

Obsazení dále láká například na frontmana metalové kapely Arakain Jana Toužimského, stálici divadelního souboru Danielu Gildenlöw Langrovou, fanoušky RockOpery Praha stále oblíbenějšího Jana Tláskala nebo Pavlu Forest.

Režie se ujal fenomén fyzického divadla Irina Andreeva. Ta se společně se Zuzanou Dovalovou a Jakubem Švecem zhostila i choreografie, která mimo jiného slibuje velkolepé souboje přímo na jevišti. Diváci se dočkají i akrobatických kousků a ohnivé show.

Některé skladby z Tróji zazněly v RockOpeře Praha už v roce 2019 při silvestrovské koncertní premiéře a dostalo se jim od publika nadšených ohlasů. Divadlo svým nejnovějším titulem rozšiřuje antickou sérii, do níž spadá také dějově uzavřená trilogie rockových oper Oidipus Tyranus, 7 proti Thébám a Antigona.

Vstupenky na www.rockopera.cz/program

Více o rockové opeře Trója


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
IGGY MAYEROV přivážejí z New Yorku introspektivní singl a videoklip Going Backwards IGGY MAYEROV přivážejí z New Yorku introspektivní singl a videoklip Going Backwards
Vydáno: 20.03.2026 v sekci Aktuality
Ještě ani nevychladla newyorská koncertní zkušenost a Iggy Mayerov ji už zachytili v nové skladbě. Singl a videoklip "Going Backwards" vydávají těsně po březnovém vystoupení na festivalu The New Colossus Festival. Iggy Mayerov... číst dále
THE GANG - Víra v rock THE GANG - Víra v rock
Vydáno: 19.03.2026 v sekci Rozhovory
Slovenská kapela THE GANG vstupuje do nové etapy, s novou zpěvačkou a deskou „In Rock We Trust". Všechny novinky nám prozradil hlavní autor písní a bubeník Marek Kudzbel... číst dále
Vydání desátého alba HEIDEN se blíží Vydání desátého alba HEIDEN se blíží
Vydáno: 19.03.2026 v sekci Aktuality
Po třech letech od ceněného alba „Andzjel" přichází moravská kapela HEIDEN se svou desátou deskou „Cma". Nahrávkou, která je přímým pokračováním předchozí kapitoly, ale zároveň jejím temným prohloubením. Hudba HEIDEN se... číst dále
PAČESS vypouští Proměnu a startuje tour PAČESS vypouští Proměnu a startuje tour
Vydáno: 18.03.2026 v sekci Aktuality
Kapela PAČESS v čele se zpěvačkou Bárou Basikovou vypouští do světa druhý singl z alba "Katechi2mus", které vychází 21. března. Za obrazovým ztvárněním skladby "Proměna" stojí blízký přítel kapely Hugo Chytil, který ho... číst dále
ŽÁDNEJ STRES vydává album ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice
Vydáno: 24.04.2023 v sekci Aktuality
Album, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem takříkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo 21. dubna. K dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod., a taky ve... číst dále