Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Portál do páté dimenze otevřen... vyšla nová deska EUFORY

Portál do páté dimenze otevřen... vyšla nová deska EUFORY

Vydáno: 03.04.2023 07:08 v sekci Aktuality - Czech Blade

EUFORY_cdPro slovenské EUFORY nastal den D. Po pěti letech vyšla jejich nová, v pořadí třetí deska pojmenovaná „Fifth Dimension“. Pro její progresivitu i absolutně moderní vizi power/heavy metalu jde v žánru o událost, která dokáže zasáhnout i fanoušky mimo melodické směry.

EUFORY jsou energická slovenská kapela, která servíruje propracovaný, dynamický a vyzrálý power/heavy metal. Zmodernizováním jeho tradic a progresivním smýšlením překračují hranice obou žánrů a svou vlastní optikou ho otevírají i posluchačům z jiných žánrů.

Vznik pětice z Martina se datuje k roku 2008 a stojí u něj vášnivá fanynka heavy, glamu i hard rocku 80. let bubenice Miriam. Jak žánrové zařazení EUFORY napovídá, pro jejich dvě vydaná, ale již vyprodaná alba jsou příznačné nejen dynamické kytary a výrazově bohatý hlas zpěváka Luboše Senka, ale i hravé, propracované a melodické linky doplňované divokými, šviháckými sóly a občasnými sborovými refrény. 

EUFORY jsou ale dynamit, který si ve své tvorbě hraje i s kompoziční stavbou, která z „Fifth Dimension“ dělá překvapující a svěží desku s nekonvenčně složenými písněmi, zapojuje synthy i jemné orchestrace nebo si pro inspiraci odskočí na Dálný východ, kterou ale vždy podporuje kvalitní nápaditá instrumentace. Jejich hudbou tak nebude zklamán žádný fanoušek HELLOWEEN, NEVERMORE, SYMPHONY X, AVANTASIA, ani DREAM THEATER, natož ten, který zavítá na jejich koncert. Sebejistým vystupováním a svou energií si EUFORY nejen doma na Slovensku, ale i při výjezdech do Evropy získávají stále nové fans.

Jak se říká, třetí album je pro kapelu zásadní. Energičtí Slováci z Martina proto novince „Fifth Dimension“ věnovali mimořádnou péči. Grafiku zpracovali Remedy Art Design z Athén a výtečný, úderný zvuk Adama Mičince ve finále ošetřilo věhlasné Fascination Street Studios Jense Bogrena (OPETH, DIMMU BORGIR, ARCH ENEMY, KREATOR, SEPULTURA ad.) ve Švédsku.

Nový desetiskladbový a ambiciózní komplet EUFORY o délce 42 minut hudebně dalece překračuje hranice klíčových žánrů i jejich domoviny a má sebevědomě nastoupeno rozpínat se přes celou Evropu. O EUFORY rozhodně ještě uslyšíte!

Prodej alba

EUFORY - Day for Night
Facebook EUFORY 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Sestavu více než třiceti kapel Czech Death Festu 2026 uzavírá sextet tuzemských kapel Sestavu více než třiceti kapel Czech Death Festu 2026 uzavírá sextet tuzemských kapel
Vydáno: 21.03.2026 v sekci Aktuality
METALGATE CZECH DEATH FEST 2026 - 18. – 20. červen 2026 // Červený Kostelec, Kemp Brodsk... číst dále
MORTE FORTE - To poznáš MORTE FORTE - To poznáš
Vydáno: 20.03.2026 v sekci Recenze
VLASTnÍ NÁKLAD - 42:50, rock... číst dále
IGGY MAYEROV přivážejí z New Yorku introspektivní singl a videoklip Going Backwards IGGY MAYEROV přivážejí z New Yorku introspektivní singl a videoklip Going Backwards
Vydáno: 20.03.2026 v sekci Aktuality
Ještě ani nevychladla newyorská koncertní zkušenost a Iggy Mayerov ji už zachytili v nové skladbě. Singl a videoklip "Going Backwards" vydávají těsně po březnovém vystoupení na festivalu The New Colossus Festival. Iggy Mayerov... číst dále
ŽÁDNEJ STRES vydává album ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice
Vydáno: 24.04.2023 v sekci Aktuality
Album, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem takříkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo 21. dubna. K dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod., a taky ve... číst dále
MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak
Vydáno: 14.03.2023 v sekci Rozhovory
Sestavu plzeňské hardrockové formace MASH postihlo v půli loňského roku personální zemětřesení. Co za ním stálo, je námětem první otázky následujícího povídání se zakládajícím členem kapely, kytaristou Milanem Rážem a... číst dále