Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Dan Vertígo pokřtí Smrtící koktejl na pražském Střeláku

Dan Vertígo pokřtí Smrtící koktejl na pražském Střeláku

Vydáno: 21.06.2026 18:38 v sekci Aktuality - Czech Blade

Mezižánrový písničkář Dan Vertígo se ve středu 24. června vrátí na pražský Střelák, aby na letní scéně Malostranské besedy pod korunami stromů a s mostem Legií za zády pokřtil své třetí album "Smrtící koktejl". Open air večer nabídne písničky z jeho posledních tří desek, dvě zcela nové skladby i loopingovou improvizaci vznikající přímo na místě z podnětů publika.

„Přemýšlel jsem, že bych pro samotný křest desky vyrobil nějakou zběsilou směs třaskavých tekutin, například Staropramen se Starobrnem, nakonec jsem ale naznal, že na tyto experimenty ještě není svět připraven. Proto album pokřtím poctivou vltavskou vodou přímo ze břehu Střeleckého ostrova," říká Dan Vertígo.

Kdo se stane kmotrem desky, zůstává zatím překvapením. Vedle kytarových písniček se návštěvníci můžou těšit také na část, v níž Dan pomocí looperu a mini kláves přímo na místě tvoří bohatě vrstvenou žánrově nezařaditelnou muziku, na kterou se dá i tančit.

Album "Smrtící koktejl" vyšlo letos v dubnu a završilo několik let postupně zveřejňovaných singlů. V textech se potkává humor, nadhled, vztahová témata i městské toulání, hudebně deska stojí na kombinaci kytary, piana, elektronických vrstev a plnějších kapelních aranží. Název odkazuje k žánrové i tematické pestrosti alba a také k poetice České sody, jejíž humor má hudebník rád.

"Smrtící koktejl" bude na místě k dostání i ve fyzické podobě s obsáhlým dvacetistránkovým bookletem, jehož autorem je ilustrátor Dalibor „MAX" Krch. 

Další koncertní zastávky
27.6. Hůrky u Nové Bystřice – Festival Bystřička
14.7. České Budějovice – Café Hostel
17.7. Ústí nad Orlicí – Roškotovo divadlo
22.7. Pardubice – Laputa
23.7. Mladá Boleslav – Altán
25.7. Karlovy Vary – Čankovské Vánoce
31.7. Písek – Divadlo Pod čarou
6.8. Telč – Prázdniny v Telči
15.8. Velmez – The blues brothers bar
26.8. Olomouc – Letňák
27.8. Jeseník – Vinckovo
4.9. Dvůr Králové nad Labem – Kafe Dostaveníčko
2.10. Horní Třebonín – Opravna vzducholodí
24.10. Velhartice – Osvěžovna Pentagon
29.10. Plzeň – Zach´s pub

Facebook Dan Vertígo

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
OBYVATELÉ CIHLOVÉHO DOMU - Teorie žánrového třesku OBYVATELÉ CIHLOVÉHO DOMU - Teorie žánrového třesku
Vydáno: 25.08.2026 v sekci Rozhovory
Těleso, které je skutečně jen velmi těžko uchopitelné. OBYVATELÉ CIHLOVÉHO DOMU se nám pokusili nastínit fungování této mladé, žánrově rozkročené skupiny, kde se punk střetává s metalem i jazzem. Společně nám odpovídali... číst dále
JEDEN KMEN promlouvá vlastní jazykem JEDEN KMEN promlouvá vlastní jazykem
Vydáno: 25.08.2026 v sekci Aktuality
Nový singl kapely JEDEN KMEN s názvem "Wext ko Danain" se stal i úvodním hudební motivem počítačové hry Kromlech. Pro potřeby hry vytvořila zpěvačka Skrík původní jazyk, jehož podoba vychází z atmosféry keltských jazyků a... číst dále
A NEW CHAPTER otevřeli novou kapitolu A NEW CHAPTER otevřeli novou kapitolu
Vydáno: 21.08.2026 v sekci Aktuality
Děčínská crossover/nu-metalová parta A NEW CHAPTER  vydává po dvou letech od posledního singlu novou nahrávku. EP pojmenované po jedné ze skladeb „Teorie patosu" obsahuje čtyři nové písně, nesoucí se v duchu moderněji pojatého... číst dále
HORKÝŹE SLÍŽE představují první singl z chystaného alba HORKÝŹE SLÍŽE představují první singl z chystaného alba
Vydáno: 21.08.2026 v sekci Aktuality
Na příští týden je naplánované vydání slovenských HORKÝŽE SLÍŽE s názvem "...a čarovné slovíčko?", jehož křest se odehraje na festivalu Slížovica 2026. Prvním singlem, který kapela představila, je skladba "Monte... číst dále
SLOTH - Slothmachine SLOTH - Slothmachine
Vydáno: 20.08.2026 v sekci Recenze
KABINET – 35:00, garage stoner sludge... číst dále